Перший тиждень липня для валютного курсу стане базовим на весь місяць.
Наступного тижня на ринку валют курсові зміни будуть частими, проте прогнозованими. Основні зміни відбуватимуться в межах нових коридорів, не перетинаючи їх.
Про це “24 Каналу” розповів Начальник департаменту казначейства ГЛОБУС БАНКУ Тарас Лєсовий.
Що вплине на курс валют на початку липня
Перший тиждень липня — це з одного боку продовження “курсової млявості” другої половини червня, а з іншого — фактична проєкція на весь липень.
“Як ми й передбачали, після "шалених" квітня і травня, коли девальвація гривні становила майже 4%, настав час літнього "затишшя". І з огляду на основні коливання курсів валют, починаючи з другої половини червня, вони можуть залишитися в новосформованих коридорах, а це міжбанк — 40–41 гривня за долар та 43–45 гривень — за євро, готівковий ринок — 40–41,2 гривні за долар та 43–46 гривні за євро”, — зазначив Лєсовий.
Ціла низка позитивних новин за результатами берлінської конференції, отримання нових “макрофінівських” траншів майже на 4,2 мільярда доларів, економічний складник формування валютного ринку залишається досить сприятливою для продовження періоду: часті валютні зміни не будуть різкими та відбуватимуться в межах окреслених коридорів і збігатимуться з ідеологією режиму “керованої гнучкості”.
“Водночас можемо припустити, що саме в липні стане помітним інфляційний тиск, викликаний здорожчанням "електротарифів" та зростанням акцизів на пальне. Однак у регулятора достатньо важелів, зокрема й через механізм валютних інтервенцій, щоб максимально нівелювати цей фактор впливу на валютний ринок”, — додав Лєсовий.
Які показники будуть на ринку валют
- Коридори валютних коливань: поточні (щоденні) курсові коливання: міжбанк — до 0,2–0,3 гривні, комбанки — до 0,3–0,5 гривні, обмінні пункти — до 0,5 гривні.
- Різниця між курсами купівлі та продажу: міжбанк — до 0,05 гривні за долар, до 0,1 гривні за євро, комерційні банки — до 0,5–0,6 гривні за долар, до 0,8–1 гривні за євро, обмінні пункти — до 0,6–1 гривні за долар, до 1–1,3 гривні за євро.
- Різниця курсів купівлі: комбанки — 0,2–0,3 гривні за долар, 0,3–0,5 за євро, обмінні пункти — 0,3–0,5 гривні за долар, 0,5–0,7 гривні за євро.
- Різниця курсів продажу: комбанки — 0,1–0,2 гривні за долар, 0,2–0,3 гривні за євро, обмінні пункти — 0,3–0,5 гривні за долар, до 0,5 гривні за євро.
- Середня різниця між курсами міжбанку й готівкового ринку — 0,3–0,5 гривні.
- Середні курсові відхилення протягом тижня: до 2% від стартового курсу тижня.
Нагадаємо, в Україні середній курс долара до кінця 2024 року становитиме 40,5 гривні, а наприкінці року — 42 гривні за долар. Детальніше — за посиланням.
Читайте провідні новини дня: