Який штам коронавірусу найбільше призводить до повторних заражень: епідеміологиня розповіла

Який штам коронавірусу найбільше призводить до повторних заражень: епідеміологиня розповіла

Фото: УНІАН

Найбільше до повторного зараження призводить "південноафриканський" штам коронавірусу, каже епідеміологиня Наталія Виноград.

Повторне зараження коронавірусом можливе через мутації збудника, або особливості імунної системи пацієнта. Особливо високу спроможність до повторних заражень – понад 30% – виявлено у "південноафриканського" штаму, який ще називають "нігерійським". На території більшості африканських держав цей штам зараз є домінантним.

Про це під час пресконференції повідомила головна спеціалістка МОЗ за фахом "епідеміологія" Наталія Виноград, пише Укрінформ.

За її словами, для "південноафриканського" штаму зафіксовані повторні випадки впродовж місяця після перенесеного захворювання.

Наталія Виноград каже, що найменший проміжок між зафіксованими першим захворюванням і повторним становив 19 днів.

За її словами, розглядалося два варіанти пояснення зафіксованих випадків повторного захворювання COVID-19: дійсно повторне зараження або приховане існування в організмі вірусу після перенесеного захворювання. Для розрізнення цих варіантів був прийнятий регламент, згідно з яким необхідно провести секвенування збудника у першому й другому випадку.

Представниця МОЗ зазначила, що багатьом державам не вдалося виконати вимоги цього регламенту і, відповідно, підтвердити повторні випадки, зокрема, й через недостатність ресурсів на початку пандемії.

"Із понад 100 тисяч випадків, про які пишуть різні джерела інформації, лише поодинокі виставлені як повторні за цими дуже високими критеріями", - сказала епідеміолог.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано два штами коронавірусу, які панують в усіх областях. Йдеться про "британський" і "південноафриканський" штами COVID-19, які є заразнішими і агресивнішими.

Новини України: через британський штам інфекційні відділення переповнені

Новини України: через британський штам інфекційні відділення переповнені

Повʼязані теми:

Наступна публікація