"Якщо РНБО почне займатися літерами, це вже буде зайвим" – Разумков про ідею Данілова щодо переходу на латиницю

"Якщо РНБО почне займатися літерами, це вже буде зайвим" – Разумков про ідею Данілова щодо переходу на латиницю

УНІАН

Разумков наголосив, що в країні є своя українська мова, яка має залишатися єдиною державною.

Перехід України з кирилиці на латиницю, як це запропонував секретар РНБО Олексій Данілов, не підтримує голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який вважає це "поганою ідеєю". 

Про це спікер парламенту сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, Разумков пояснив, що знати кілька мов - це дуже добре, але в Україна має бути одна державна мова – українська. Також, на його думку, в країні з літерами усе добре, а тому, "якщо РНБО почне займатися ними, це вже буде зайвим". Водночас, він зауважує, що в Україні свобода слова і кожен має право на свою позицію.

"Погана ідея. У нас є українська мова, наші українські літери, своя абетка. У нас має бути одна державна мова – українська. Супер – знати російську, німецьку, англійську, французьку, румунську, яку хочете, китайську – будь ласка. Є старий вислів: "Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина". Але державна в нас – одна, і з літерами в нас усе добре. Якщо РНБО ще почне займатися літерами, думаю, що це вже буде зайвим. Хоча кожен має право на своє бачення. Адже в нас свобода слова – ми з цього з вами починали! Тому в Олексія Мячеславовича може бути своє бачення цього процесу", - висловився Разумков.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україні слід з кирилиці перейти на латиницю. Також, на його думку, ще з садочку діти повинні вивчати англійську мову.

Читайте також:

  • Міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко та мовний омбудсмен Тарас Кремінь прокоментували ініціативу секретаря РНБО Олексія Данілова про перехід на латиницю.
  • Ткаченко переконаний, що всім українцям "спочатку нам треба добре вивчити українську мову", а вже потім говорити про латиницю.
  • Мовний омбудсман Тарас Кремінь вважає, що перехід на латиницю є маловиправданим.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація