Янукович: більшість українців проти героїзації Бандери та Шухевича

Президент розповів європейським депутатам, які регіони України підтримують героїзацію націоналістів, і що з цим робити.

Більшість українців не підтримують присвоєння звань Героїв України командувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу та провіднику організації українських націоналістів Степану Бандері.

Про це заявив президент Віктор Янукович у Страсбурзі, відповідаючи на запитання європейських депутатів на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи. Глава держави наголосив, що прихильники Бандери та Шухевича - це переважно жителі Західної України.

"Це переважно жителі деяких західних регіонів. Вони цю позицію мають, вони її ніколи не змінять, але більшість українського народу, звичайно, цю позицію не підтримувало і не буде підтримувати", - наголосив Янукович.

При цьому він нагадав, що триває судовий процес у зв'язку з указами екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України Бандері та Шухевичу.

Він також зазначив, що в Україні створена національна комісія, яка розглядає питання створення шкільних підручників для початкових і старших класів, у тому числі підручників з історії.

При цьому Янукович висловив надію, що по завершенні цієї роботи історики, а не політики, будуть приймати рішення щодо оцінки історичних подій в Україні.

Нагадаємо, виступаючи перед європейськими депутатами, Янукович зазначив, що не можна називати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

Голодомор президент назвав спільною трагедією народів колишнього СРСР.

Нагадаємо, саме такої позиції дотримується офіційна російська сторона.

Читайте також:

Янукович не вважає Голодомор геноцидом українців

Янукович: приєднання України до Митного союзу з Росією неможливе

Ющенко оскаржив рішення суду про позбавлення Бандери звання Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: