Янукович до кінця тижня звільнить двох віце-прем’єрів

У виконання рішення Конституційного суду президент приведе кількісний склад уряду до норм Конституції 1996 року.

Президент Віктор Янукович впродовж цього тижня приведе склад Кабінету міністрів у відповідність до Конституції 1996 року, дію якої поновив Конституційний суд скасуванням політреформи-2004. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

"Оскільки у нас зараз не співпадає трошки число (віце-прем’єр-міністрів) – це є компетенцією виключно президента України. Я впевнений, що президент протягом цього тижня виконає рішення суду, і склад Кабінету міністрів буде приведений у відповідність до Конституції України", - сказав Лавринович.

Він зазначив, що схвалений урядом проект закону про Кабінет міністрів враховує кількісний склад уряду, встановлений Основним законом. "Навіть немає потреби чекати набрання чинності закону, оскільки відповідно до ст.8 Конституції України, норми Основного закону є нормами прямої дії, і відповідно до цих норм всі органи державної влади мають право і обов’язок керуватися ними", - сказав Лавринович.

На уточнююче запитання журналістів щодо того, чи відомо йому про те, кого з нинішніх віце-прем’єр-міністрів буде звільнено, Лавринович сказав: "Я думаю, що це відомо тільки президенту. Мені, принаймні, це не відомо".

Нині у Кабінеті міністрів один перший віце-прем’єр-міністр – Андрій Клюєв – і п’ятеро віце-прем’єрів: Борис Колесніков (з питань Євро-2012), Володимир Сівкович (з силових питань), Віктор Слаута (з питань АПК), Сергій Тігіпко (з питань економіки), Віктор Тихонов (з питань регіональної політики).

Як відомо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною політреформу 2004 року, яка встановила в Україні парламентсько-президентську форму правління, урізавши повноваження президента.

Про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

АНАЛІТИКА ПО ТЕМІ

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Янукович заявив про подальші зміни у Конституції

Янукович може піти на третій термін

Американський суддя: Україні необхідні дострокові вибори

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

ВідеоЯнукович до кінця тижня звільнить двох віце-прем’єрів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: