Янукович допоможе Росії побудувати газопровід в обхід України

Янукович вважає, що участь України в будівництві такого газопроводу дасть можливість надходження додаткових доходів у бюджет.

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович у випадку обрання президентом має намір ініціювати переговори про участь України в консорціумі по будівництву газопроводу Nord Stream ("Північний потік"), головною метою якого є постачання російського газу в Європу в обхід України.

"Я буду вносити пропозиції зараз, щоб Україна ввійшла до складу консорціуму, що сьогодні будує "Північний потік". Ми зробимо таку заявку", - сказав він в інтерв’ю чернівецьким ЗМІ.

За словами Януковича, якщо така заявка буде сприйнята, то участь України в такому консорціумі дасть можливість надходження додаткових доходів у бюджет. Крім того, він відзначив, що такі інвестиції завжди будуть йти на користь Україні.

У той же час, за словами Януковича, зараз Україні необхідно вибудувати таку політику, щоб Європа була упевнена в тім, що Україна вчасно буде транспортувати газ і нафту в Європу, а Росія повинна знати, що Україна буде виконувати свої зобов'язання транзитної країни якісно.

"А від них (від Росії) ми хочемо зараз одержати гарантії того, що обсяги прокачування газу не будуть знижуватися, як мінімум. Ми зацікавлені в тім, щоб вони збільшувалися, тому що українська газотранспортна система має можливості прокачування 142 млрд метрів кубічних. А ми цього року уже втратили 20%, а за 5 останнього років - ще більше", - сказав він.

Газопровід "Північний потік" (Nord Stream) є принципово новим маршрутом для експорту російського газу до Європи (перш за все на ринки Німеччини, Великобританії, Нідерландів, Франції та Данії). Газопровід завдовжки 1,22 тисячі кілометрів пройде по дну Балтійського моря від Росії (Виборг) до Німеччини (Грайфсвальд).

Будівництво газопроводу покликано зменшити залежність Росії від України як головного транзитера російського газу.

Консорціум з будівництва контролює російський "Газпром" спільно з німецькими та нідерландськими газовими компаніями.

Планується, що будівництво почнеться до червня 2010 року, а введення першої черги (потужність 27,5 млрд кубометрів на рік) намічене на 2011 рік. Загальна пропускна спроможність - 55 млрд кубометрів.

Читайте також:

Тігіпко розцінює будівництво "Північного потоку", як очевидну загрозу для України

Швеція дозволила Росії прокладати "Північний потік"

"Газпром" позбавлять контролю над "Південним потоком"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: