Янукович доручив Азарову до листопада розібратися з кримськими татарами

Президент дав доручення голові уряду та прем'єру Криму до листопада відновити права депортованих кримських татар у відповідному законопроекті.

Президент Віктор Янукович доручив прем'єру Миколі Азарову до 1 листопада доопрацювати законопроект про відновлення прав депортованих кримських татар.

Доопрацювати документ доручено "з урахуванням інтересів відповідних національних громад" та внести його на розгляд Верховної ради.

"Має бути прискорене і внесення на розгляд Верховної ради (також до 1 листопада) законопроекту "Про концепцію державної етнонаціональної політики України", - йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

Крім того, прем'єр повинен "забезпечити виконання у 2010 році заходів, передбачених програмою розселення та облаштування депортованих кримських татар і осіб інших національностей, що повернулися для проживання в Україну, їх адаптації та інтеграції в українське суспільство на період до 2010 року".

Ця робота має бути виконана до 25 грудня поточного року.

Президент також доручив прем'єру і главі Кабінету міністрів Криму Василю Джарти до 1 листопада розробити та затвердити порядок функціонування зведеного реєстру репатріантів і членів їх сімей.

"Також серед нагальних завдань - опрацювання питання щодо передачі органам місцевого самоврядування Криму земель, що перебувають в управлінні центральних органів влади і не використовуються за цільовим призначенням", - йдеться у повідомленні.

Цими землями для будівництва індивідуального житла у подальшому мають забезпечуватися громадяни, у тому числі депортовані за національною ознакою.

Янукович також доручив Азарову і Джарти до 1 жовтня забезпечити прозорість механізму виділення земельних ділянок громадянам, а до 1 грудня 2010 року - розробити план заходів щодо відновлення пам'яток історії та культури кримських татар і представників інших національностей, депортованих за національною ознакою.

"Крім того, главі Кабміну Криму доручено до 1 вересня цього року внести в установленому порядку пропозиції щодо надання Бахчисарайському історико-культурному заповіднику статусу національного", - повідомляє прес-служба.

Главі Контрольно-ревізійного управління Петру Андрєєву президент доручив до 1 грудня провести перевірку використання коштів, виділених із держбюджету України і бюджету Криму на реалізацію програми розселення та облаштування депортованих кримських татар.

Нагадаємо, 3 серпня у Сімферополі президент Віктор Янукович зустрівся з представниками кримськотатарського народу. На нараді зі стратегічного розвитку Криму Янукович закликав громадян, які незаконно володіють землею в Криму, добровільно повернути її державі. Президент наголосив, що у випадках, якщо незаконні власники землі чинитимуть опір, потрібно буде розбиратися за всією суворістю закону.

Читайте також:

Кримський прем'єр пообіцяв відібрати землю в татар

Лідери кримських татар проігнорували Януковича

Янукович закликав загарбників кримської землі повернути її по-доброму

Кримські татари поставили Януковичу умову для зустрічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: