Янукович доручив Азарову і Арбузову підготуватися до кризи

Президент Віктор Янукович підписав доручення про забезпечення стабільності фінансової системи держави та мінімізації впливу на вітчизняну економіку негативних тенденцій на міжнародних і фінансових ринках.

Президент Віктор Янукович доручив голові Кабміну Миколі Азарову та голові НБУ Сергію Арбузову мінімізувати вплив негативних тенденцій у світовій економіці на українську.

Про це повідомила в четвер, 11 серпня, перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова.

Зокрема, за її словами, президент доручив головам уряду і Нацбанку оцінити ситуацію на світових і українському фінансових ринках, забезпечити проведення постійного моніторингу цієї ситуації.

Президент також доручив уряду і НБУ підготувати ряд заходів щодо зниження негативного впливу ситуації на зовнішніх ринках, серед яких зменшення доларизації української економіки, заміщення імпортних товарів товарами вітчизняного виробництва, підвищення привабливості безготівкових розрахунків.

НБУ також доручено вивчити питання щодо збільшення кредитних операцій комерційних банків з підприємствами реального сектора.

Акімова також зазначила, що главі НБУ доручено розробити комплекс заходів для недопущення будь-яких зловживань на валютних ринках України, адже в період кризи українці активніше скуповують валюту.

Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку також доручено вивчити правову базу на предмет зниження негативного впливу ситуації на зовнішніх ринках.

Як повідомлялось, експерт аналітичного департаменту X-Trade Brokers Ukraine Володимир Олексюк вважає, що боргова криза країн єврозони може негативно вплинути на економіку України.

Тільки експорт товарів з країни до Євросоюзу може скоротитися на 2-3% до 12,7 млрд доларів у порівнянні 14 млрд доларів у 2010 році. Імпорт при цьому скоротиться на 7% до 17,8 млрд дол. (19,1 млрд дол. у 2010 році).

Оскільки понад 35% банків, що працюють в Україні - це банки з Євросоюзу, банківська система може також постраждати.

Читайте також:

Боргова криза Європи може вдарити по економіці України

Для порятунку від кризи Центробанк почав купувати борги Італії та Іспанії

Німеччина не вірить у порятунок Італії від дефолту

Німеччина заробила на кризі в єврозоні 20 мільярдів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: