Янукович готовий закрити шахту

Віктор Янукович готовий піти на закриття шахти ім. О. Засядька, хоча це й призведе до "колосальних економічних проблем".

Прем`єр-міністр України Віктор Янукович заявляє, що якщо знадобиться піти на закриття шахти імені О.Засядька, це буде зроблено, щоб не допустити надалі загибелі людей.

Про це він сказав сьогодні журналістам у Донецьку на шахті імені О.Засядька після засідання Урядової комісії з розслідування причин і ліквідації наслідків аварій на шахті.

"Сьогодні йшлося про те, щоб не допустити надалі загибелі людей, і про все, що для цього потрібно буде зробити. І якщо потрібно буде піти на закриття шахти, ми підемо на це", - сказав Янукович.

Віктор Янукович
УНІАН
Віктор Янукович готовий закрити горезвісну шахту
Водночас він наголосив, що шахта імені О.Засядька щорічно видобуває 3 млн. тонн вугілля.

"Враховуючи те, що в Україні дефіцит 6 млн. тонн коксівного вугілля, звичайно, ми зустрінемось з колосальними економічними проблемами", - відзначив Янукович.

Прем`єр також повідомив, що зараз шахта зупинена, і під землею перебувають тільки три людини, які підтримують режим водовідливу.

Янукович наголосив, що доти, доки не буде з`ясовано всі обставини третього вибуху, роботи на шахті не поновляться.

Він також відзначив, що вже зателефонував прем`єр-міністру Росії Віктору Зубкову і обговорив з ним питання надання міжнародної допомоги в розслідуванні причин вибухів на шахті. Янукович додав, що також звертатиметься з проханнями надати наукове сприяння до фахівців Польщі, Німеччини і США. Посилаючись на експертів, він сказав, що аварія викликала дуже багато питань, на які поки що немає відповідей.

"Таких явищ ми раніше не спостерігали", - сказав Янукович. З посиланням на слова гірських фахівців він вказав, що в шахті відбуваються явища, з якими до цього моменту вчені не зустрічалися.

"Суміші газів дають абсолютно інший відсоток загоряння", - уточнив глава уряду.
За його словами, серед радикальних способів боротьби з такими проявами пропонується затопити крило шахти по пластах L1 і L8.

Гірник
УНІАН
Схоже, чиновники все-таки готові поставити життя гірників вище економічних інтересів
Як повідомляв iPlus, вночі 18 листопада в 13-й східній лаві шахти імені О.Засядька відбувся перший вибух метано-повітряної суміші, в результаті якого загинув 101 гірник і госпіталізовані 40 гірників.

1 грудня о 5.55 на горизонті 1078 м в 13-й східній лаві цієї ж шахти в ізольованому просторі аварійної ділянки стався другий вибух метано-повітряної суміші, на момент якого на ділянці працювали 63 гірники.

Загалом у шахті працювали 385 гірників, вони були виведені на поверхню. За медичною допомогою звернулися 56 гірників, з них госпіталізовано 50 гірників (9 гірників - у стані середньої тяжкості, 41 -у задовільному стані).

2 грудня о 21.20 на аварійній ділянці шахти імені О.Засядька стався третій вибух метано-повітряної суміші, в результаті чого загинули 5 гірників, ще 66 госпіталізовано.

Загалом, станом на 7.00 понеділка, внаслідок першого і третього вибухів загинули 106 гірників. На лікуванні після трьох вибухів перебувають 156 шахтарів.

Президент України Віктор Ющенко наполягає на негайному повному закритті шахти імені О.Засядька до з`ясування всіх обставин і причин трагедій. Він також вимагає невідкладного проведення службового розслідування дій посадовців, в т.ч. керівників відповідних державних органів, які допустили службову недбалість, дозволили роботу шахти до з`ясування причин першої трагедії (18 листопада).

ВідеоЯнукович на шахті ім. О. Засядька (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: