Янукович хоче добудувати крейсер "Україна" разом з Росією

Застаріле устаткування військового крейсеру "Україна", оснащеного ракетами C-300 "Форт", потребує модернізації.

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович запропонував Росії та Україні спільними зусиллями добудувати ракетний крейсер "Україна", який наразі стоїть на суднобудівному заводі у Миколаєві.

"Є можливість добудувати цей крейсер спільно з Російською Федерацією", - сказав Янукович. На його думку, підставою для цього є відповідна міждержавна угода від 1993 року.

"Така можливість є, і за відповідного політичного рішення України і Росії це питання буде вирішено. До цього необхідно прагнути", - закликав Янукович.

У суботу, 19 серпня, лідер "регіоналів" особисто відвідав миколаївський суднобудівний завод на побував на борту крейсера "Україна". Політика проінформували, що на сьогодні готовність "України" становить 95,1%.

Екс-міністр оборони Олександр Кузьмук, який супроводжував Януковича, зазначив, що устаткування крейсера застаріло і багато важливих його систем, зокрема, управління і зв'язку, вже потребують модернізації.

Ракетний крейсер Україна (раніше - "Адмірал Флоту Лобов") - військовий ракетний крейсер Військово-морських сил України.

Проект крейсера був розроблений Північним конструкторським бюро в Ленінграді. Будівництво почалося на суднобудівельному заводі імені 61 комунара в Миколаєві влітку 1984 року. 11 серпня 1990 року крейсер був спущений на воду. 1 жовтня 1993 року був виведений зі складу ВМФ РФ і перейшов у власність України.

У 1998 році було ухвалено рішення про добудову крейсера. Крейсер оснащений ракетним комплексом середнього радіусу дії C-300 "Форт", що є морським варіантом сухопутної системи С-300.

Читайте також:

Янукович допоможе російській мові в Україні кульковою ручкою

На військовий парад ЧФ у Севастополі зібралися 40 тисяч людей

Пентагон розмістить в Європі кораблі з балістичними ракетами

Росія створила супер-зброю, здатну зупиняти танки та літаки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: