Янукович і Фіцо поговорили в Закарпатті

Віктор Янукович під час зустрічі зі своїм словацьким колегою Робертом Фіцо обговорив питанян енергетики та спрощення візового режиму.

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович під час зустрічі з прем’єр-міністром Словацької Республіки Робертом Фіцо в Ужгороді обговорив питання енергетичної співпраці і, зокрема, можливість збільшення експорту української електроенергії до Словаччини.

Як передає УНІАН, під час зустрічі також йшлося про можливість більшого залучення словацьких компаній до будівництва об’єктів енергетики на території України.

За словами Януковича, прем’єри обох країн готові обговорювати ці питання, й Україна може запропонувати програму співробітництва у цій сфері.

Прем’єр-міністр України відзначив зростання обсягів у торгово-економічних відносинах.

Крім того, Віктор Янукович розповів журналістам , що у вересні може бути підписана угода між Україною та Словаччиною про спрощений режим перетину кордону для населення, що проживає на прикордонних територіях.

Прем'єр зазначив, що Україна надала пропозиції до цієї угоди у грудні 2006 року і в квітні 2007, і очікує на відповідь.

"Є всі можливості підписати цю угоду у вересні поточного року", - зазначив Янукович. За його словами, цього очікують як громадяни України, так і громадяни Словаччини.

У свою чергу, прем’єр-міністр Словацької Республіки Роберт Фіцо зазначив, Україна і Словаччина в найкоротші терміни обговорять питання щодо "малого прикордонного руху".

За його словами, найближчим часом до Шенгенської зони, крім його держави, вступають Польща і Угорщина, і Словацька Республіка виступатиме ініціатором того, щоб ці країни разом із Словаччиною та Україною виробили спільні підходи до вирішення питання перетину кордонів для жителів прикордонних регіонів.

Фіцо вважає, цілком можливо обговорювати ці питання всім разом. Він наголосив, що Словацька Республіка зацікавлена у співробітництві з Україною. При цьому він додав, що при вирішенні всіх питань звичайно враховуватимуться позиції, які мають бути узгоджені з Шенгенськими правилами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: