Янукович має найбільше вчених ступенів серед кандидатів у президенти

Найвищими науковими ступенями володіють Віктор Янукович, Володимир Литвин і Людмила Супрун.

Усі кандидати в президенти України мають вищу освіту, у деяких кілька дипломів. Найвищими науковими ступенями володіють Віктор Янукович, Володимир Литвин і Людмила Супрун.

Не всім претендентам на посаду президента знадобилися знання, отримані в студентські роки. Так, лідер соціалістів Олександр Мороз, голова УНП Юрій Костенко і мер Ужгорода Сергій Ратушняк прийшли в політику з дипломами інженерів.

На відміну від них інженер в далекому минулому, а нині головний комуніст України Петро Симоненко вирішив перекваліфікуватися і після серпневого путчу 1991 року отримав освіту політолога. Інженер Сергій Тігіпко захистив кандидатську дисертацію в галузі економіки в Національній академії наук на тему "Формування і державне регулювання системи комерційних банків України". Крім нього, кандидатські дисертації за плечима ще у п'яти учасників президентських виборчих перегонів. Серед них всі перші особи держави: президент Віктор Ющенко, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, спікер парламенту Володимир Литвин. Всі вони як один захищалися на економічну тематику.

При цьому, всі перераховані вище наукові напрацювання кандидатів у президенти тьмяніють на тлі лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Він - один з трьох докторів наук, які балотуються в президенти. У 1996 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Реформування територіальних хозструктур автотранспорту на прикладі Донецької області". Через три роки він захистив докторську у НАН України.

Крім того, в списку кандидатів у президенти є кілька лікарів. Так, лідер "Свободи" Олег Тягнибок за першою освітою - хірург, у 1993 році він закінчив Львівський державний медичний інститут, але вже в 1999 році отримав у Львівському держуніверситеті ім. Івана Франка диплом юриста. "Я після армії продовжив вчитися в медичному вузі, проте коли зрозумів, що країна в небезпеці, пішов у політику", - виправдовується Тягнибок. За його словами, він досі ностальгує за часами, коли практикував в інтернатурі.

Ще один кандидат - Олександр Пабат - лікар-стоматолог. Але крім цього, він ще і юрист, і фінансист.

Нагадаємо, народний депутат від фракції БЮТ Володимир Яворівський звернувся із запитом до міністра освіти і науки Івана Вакарчука щодо підтвердження або спростування інформації про наявність вищої освіти у кандидата на пост президента України Віктора Януковича.

Читайте також:

БЮТ вимагає перевірити диплом і звання професора Януковича

Міліція перевірить наявність у Януковича вищої освіти

Замість бездипломного Кислинського в СБУ призначили Присяжнюка з двома дипломами

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: