Янукович і Мєдвєдєв підписали заяву про безпеку у Європі і Чорноморському регіоні

Росія і Україна виступають за розширення співробітництва між Чорноморським флотом і Військово-морськими силами ЗС України, говориться в спільній заяві президентів двох країн з питань безпеки в чорноморському регіоні.

Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв підписали спільну заяву з питань безпеки в Чорноморському регіоні, а також з питань удосконалення системи європейської безпеки.

Заява була підписана за підсумками третього засідання українсько-російської міждержавної комісії 17 травня у Києві.

Росія і Україна виступають за розширення співробітництва між Чорноморським флотом і Військово-морськими силами ЗС України, говориться в спільній заяві президентів двох країн з питань безпеки в чорноморському регіоні.

"Сторони надають важливого значення взаємодії своїх військово-морських сил, поряд із взаємодією військово-морських сил інших чорноморських держав, в рамках Чорноморської військово-морської групи оперативної взаємодії Блексіфор, операції Чорноморська гармонія, а також багатосторонніх ініціатив по боротьбі з тероризмом і піратством у Середземному морі та інших акваторіях світового океану ", - говориться в документі.

У заяві Москва і Київ висловлюють прихильність повному виконанню погоджених заходів зміцнення довіри на Чорному морі.

Сторони висловлюють намір розвивати взаємодію "в інтересах боротьби з незаконним промислом і контрабандою морепродуктів" і мають намір вдосконалювати обмін інформацією з питань забезпечення безпеки мореплавання в чорноморському регіоні.

Росія і Україна будуть спільно працювати над зміцненням екологічної безпеки Чорного моря і продовжать підвищувати ефективність діяльності Організації Чорноморського Економічного Співробітництва, наголошується в заяві.

Мєдвєдєв і Янукович затвердили також підсумковий протокол третього засідання російсько-української міждержавної комісії.

Як повідомлялося, перший заступник голови Комітету Державної думи у справах СНД Костянтин Затулін вважає, що Україна, продовживши термін базування Чорноморського флоту в Криму, не зможе вступити в НАТО до 2042 року.

Янукович і Мєдвєдєв також підписали спільну заяву з питань удосконалення системи європейської безпеки.

Заяву прийнято за підсумками третього засідання українсько-російської міждержавної комісії в Києві.

Москва і Київ виступають за зняття візових бар'єрів і створення спільного простору для контакту громадян на європейському континенті, говориться в спільній заяві президентів РФ і України з питань європейської безпеки.

Лідери двох країн мають намір "активно сприяти створенню спільного простору юридично обов'язкових гарантій рівній і неподільної безпеки для всіх без винятку держав євроатлантичного простору, включаючи надійні гарантії безпеки для країн, добровільно відмовилися від ядерних арсеналів, і позаблокових держав", йдеться в заяві.

"Сторони погодилися, що такий підхід може стати основою для подальшого розвитку конструктивного діалогу з широкого спектру питань безпеки: контроль над озброєннями та заходи довіри, налагодження взаємодії усіма організаціями діють в галузі безпеки, вироблення загальних критеріїв врегулювання конфліктів виключно мирними засобами на основі міжнародного права, а також протидії глобальним загрозам безпеки ", сказано в документі.

У заяві також говориться, що РФ і Україна "підтримують будівництво гармонійного світопорядку, що спирається на центральну координуючу роль сильної ООН і ґрунтується на взаємозалежності і співпрацю з метою вирішення загальних проблем, невід'ємною частиною якого має стати єдиний простір безпеки і стабільності від Ванкувера до Владивостока".

Нагадаємо, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв перебуває з офіційним візитом в Україні 17-18 травня.

Читайте також:

Україна та Росія не змогли поділити морський кордон

Янукович і Мєдвєдєв домовляться про стратегічну співпрацю на 10 років

Януковича ледь не збило з ніг траурним вінком (відео)

ВідеоЯнукович і Мєдвєдєв підписали заяву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: