Янукович і Мєдвєдєв у Києві будуть ділити кордони

17-18 травня одним з головних питань переговорів двох президентів, що відбудуться у Києві, буде демаркація кордонів, зокрема, у Керченській протоці.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв під час свого візиту до Києва 17-18 травня розгляне разом із українським колегою Віктором Януковичем питання демаркації і делімітації україно-російських кордонів.

Про це повідомив посол РФ в Україні Михайло Зурабов у Сімферополі після зустрічі зі спікером кримського парламенту Володимиром Константиновим.

"Найближчим часом будуть активізовані роботи щодо демаркації кордонів і будуть підготовлені спільні плани заходів стосовно практичної реалізації всього комплексу заходів, пов`язаних з оформленням сухопутного кордону. І одночасно з цим, як ми очікуємо, у принциповому плані президенти обговорять питання про підхід до того, як необхідно здійснити делімітацію морського кордону", - розповів дипломат.

Посол підкреслив, що основною проблемою є використання Керч-Єнікальського судноплавного каналу. "Як це (експлуатацію каналу) належить організувати так, щоб не були ущемлені як українські, так і російські інтереси, я так розумію, - ця тема буде на порядку денному, вона обговорюватиметься", - наголосив Зурабов.

Він зазначив, що міністри закордонних справ РФ і України обговорювали це питання "якийсь час тому в Москві". "За настроями, які були присутні при цьому обговоренні, я можу зробити висновок, що з російської сторони виразно є видимим бажання цю проблему вирішити", - заявив посол.

За словами Зурабова, враховуючи новий етап взаємин між Росією і Україною, політики мають намір "ривком, не затягуючи" вирішити двосторонні проблеми, що накопичилися за останні роки.

Серед проблемних Зурабов назвав питання, пов`язані з перебуванням Чорноморського флоту РФ в Криму. "Це ті угоди, які не були прийняті після підписання базової угоди про перебування російського Чорноморського флоту наприкінці 90-х років. Це питання, пов`язані зі структурами гідрографії, береговою інфраструктурою флоту, з перебуванням російських військовослужбовців, з переміщенням військової техніки територією кримського півострова. В усіх цих напрямках, я впевнений, найближчим часом будуть знайдені розв`язки і будуть підписані необхідні документи", - додав дипломат.

Нагадаємо, Дмитро Мєдвєдєв прибуде з дводенним візитом до Києва 17 травня. Разом із тим, Україна і Росія вже підготували документ щодо розподілу сухопутного кордону між двома державами.

Зараз завершуються останні приготування до підписання документа.

Читайте також:

Росія заявила, що поділила сухопутний кордон з Україною

Мєдвєдєв доручив підготувати план розвитку бази ЧФ РФ у Севастополі

Янукович звернувся до народу з приводу ЧФ: діалог з великим сусідом відновлено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: