Янукович ініціював негайне скасування техогляду автомобілів

Президент інціював скасування обов'язкового державного техогляду. Він також хоче дозволити керувати чужим авто без генеральної довіреності.

Президент Віктор Янукович запропонував Верховній раді скасувати обов'язковий державний технічний огляд автомобілів.

Відповідний проект закону глава держави збирається внести до парламенту як "невідкладний" в четвер, 14 квітня, повідомила радник президента і його представник у Конституційному суді Олена Лукаш.

"У парламенті є багато прихильників ідеї скасування обов'язкового державного ТО, і тому я думаю, що він буде прийнятий ближчим часом... І запрацює через декілька місяців", - наголосила Лукаш.

Вона пояснила, що "основною і головною інновацією проекту закону є скасування обов'язкового державного техогляду і талону про проходження такого техогляду... Як відомо, сьогодні ці обов'язки виконують підрозділи державтоінспекції, а у проекті закону пропонується, щоб ці послуги надавали суб'єкти господарювання, яких на сьогодні 1 тис. 125".

За словами Лукаш, наразі щорічно 6 мільйонів автовласників звертаються до підрозділів ДАІ для проходження техогляду, "але як свідчить досвід, 90% автовласників фактично купують талони про проходження техогляду".

Лукаш зауважила, що обсяг таких корупційних коштів становить близько мільярда гривень, "тому з метою скасування таких корупційних схем пропонуються спрощена процедура проходження ТО".

Така процедура, за її словами, передбачатиме, що легкові автомобілі усіх марок та моделей, причепи, мотоколяски звільняються від проходження ТО; авто, які використовуються в комерційних цілях мають проходити ТО кожні 2 роки, вантажівки та таксі - щорічно, автобуси і транспортні засоби, які перевозять небезпечні вантажі - двічі на рік.

Для керування автомобілем буде необхідно водійське посвідчення, реєстраційний документ і страховий поліс. Тобто навіть якщо машина не належить водію, для керування не потрібна буде наявність генеральної довіреності – необхідно мати лише реєстраційний документ.

До речі, 16 лютого Верховна рада не підтримала в першому читанні законопроект щодо скасування державного технічного огляду транспортних засобів.

Нагадаємо, з 14 квітня в Україні набув чинності закон про скасування талона до водійського посвідчення. Відтепер право на керування транспортними засобами підтверджується лише посвідченням водія транспортного засобу із установленим терміном дії.

Читайте також:

Талон до водійських прав більше не потрібен

Водіїв позбавили зобов'язання під час техогляду надавати медичну довідку

Для водійських прав запроваджено "термін придатності"

Для автомобілів Януковича закупили бензину на 5 мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: