Янукович: кредити МВФ стали сильнодіючим наркотиком

Віктор Янукович знову розкритикував кредитну політику Юлії Тимошенко: "кредитні транші йдуть, як вода в пісок".

Україна опинилася серед аутсайдерів економічного розвитку, зате в лідерах із зовнішньої заборгованості, заявив лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

"Держава фактично самоусунулася від боротьби з кризою, сподіваючись на всілякі кредити, йдучи з протягнутою рукою по світу", - написав він у своїй статті для газети "Дзеркало тижня".

Зокрема, зауважив Янукович, кредити Міжнародного валютного фонду - "захід вимушений, що перетворюється для вітчизняної економіки на сильнодіючий наркотик".

При цьому, на думку політика, кредитні ресурси використовуються українським урядом украй нераціонально.

"Кредитні транші йдуть, як вода в пісок, - на затикання дірок, а не на розв’язання фундаментальних проблем, насамперед на захист людей від наслідків кризи, підвищення зарплат і пенсій в умовах катастрофічного зростання цін. На проведення структурних реформ і розвиток реального сектору економіки, базових галузей промисловості", - наголосив він.

Янукович також висловив подив із приводу шляхів і способів майбутнього погашення кредитних зобов’язань України.

"І головне запитання: за рахунок чого ми погашатимемо ці кредити? Кабінет міністрів Тимошенко вміє витрачати кредити МВФ, але так і не навчився планувати доходи й витрати", - заявив він.

Нагадаємо, у листопаді минулого року МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд доларів. Наразі Київ уже отримав три транши кредиту на суми 4,5 млрд, 2,6 млрд та 3,3 млрд доларів.

В обмін на кредит МВФ висунув Україні досить жорсткі вимоги. Зокрема, уряд вже погодився до кінця року підвищити тарифи на газ для домогосподарств і теплокомуненерго на 20%, ввести пеню за несплату житлово-комунальних послуг, скоротити дефіцит сектору держуправління до кінця року на 0,6% номінального ВВП і утримати дефіцит на рівні не вище 6%.

Читайте також:

Янукович не любить політику і вважає Тимошенко "жебрачкою"

Україна просить у МВФ ще більше грошей

МВФ висунув Україні жорсткі вимоги в обмін на кредит

Європа дасть Україні "газовий" кредит в обмін на реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: