Янукович: минулі 5 років були втрачені у російсько-українських відносинах

Президент Янукович вважає минулі 5 років втраченими у відносинах Росії та України, від цього постраждали економіки обох країн.

Минулі п’ять років були втрачені у російсько-українських відносинах.

Про це президент Віктор Янукович заявив на зустрічі з прем`єр-РФ Володимиром Путіним.

"Ми приїхали до Москви, розуміючи, що минулі 5 років були втрачені в наших взаєминах. Багато галузей промисловості і в цілому економіки України і Росії від цього постраждали", - сказав Янукович.

Він також зазначив, що в останні два роки на економічний спад в обох країнах об`єктивно вплинула світова фінансова криза.

"На відміну від Росії, економіка України набагато жорсткіше впала. Падіння внутрішнього валового продукту в Україні у два рази вище, ніж в Росії", - сказав Янукович.

За його словами, найбільші втрати спостерігалися у тих напрямках, де у двох країн найбільша кооперація. "Ми також добре розуміємо, що є й вихід з цієї ситуації. І він полягає в тому, наскільки ми успішно будемо взаємодіяти ", - сказав він.

Янукович також упевнений, що фінансово-економічна криза, яка вплинула на ситуацію в Україні і в Росії відкрила "нам очі" і підняла ціну спільної праці. "Розуміння цього питання зросло і в українського, і в російського народу. Ми не могли до цього і припустити, що таке може статися в наших відносинах, як сталося в останні п`ять років", - заявив він, додавши: "ми перевернули цю сторінку".

"Люди під час виборчої кампанії задавали прості запитання, лаяли усіх політиків і говорили: не заважайте нам, народам Росії й України, жити", - сказав Янукович.

Президент Віктор Янукович завершив офіційний візит до Москви і відбув до Києва. Посол України в РФ Костянтин Грищенко повідомив, що візит, який відбувся, можна розцінювати як дуже успішний. За його словами, запланована програма виконана повністю.

Президенти Росії та України не обговорювали газові питання, хоча раніше повідомлялося, що Янукович їде до Росії обговорювати питання ціни на газ.

Янукович пообіцяв не відкладати прийняття законів для захисту прав російськомовного населення в Україні. Також президенти домовились, що Росія і Україна продовжать консультації з питання перебування Чорноморського флоту в Севастополі на основі домовленостей 1997 року.

Крім того Янукович пообіцяв до Дня Перемоги скасувати указ про присвоєння провіднику Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Героя України.

"Звичайно, вони (відповідні укази Ющенка) дуже резонансні, звичайно, ці укази не сприймаються ні в Україні, ні в Європі. Не випадково Європейський союз прийняв навіть звернення Європейського парламенту", - сказав Янукович.

Він підкреслив, що під час переговорів з Медвєдєвим досягнута домовленість про святкування 65-річчя з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні на території Росії і України. В усіх містах-героях України 9 травня пройдуть військові паради.

Читайте також:

Янукович виконав програму в Москві та повернувся до Києва

Путін попросив у Януковича сало

Янукович розповів про позаблоковість України: Так буде завжди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: