Янукович може піти на третій термін

Третій термін екс-президента Леоніда Кучми Конституційний суд дозволив у зв'язку з тим, що на перший термін Кучма обирався за іншої Конституції. Дане рішення КСУ правомірно і зараз.

Президент Віктор Янукович теоретично може балотуватися на третій термін, вважає міністр юстиції Олександр Лавринович.

"Якщо ми стоїмо на тому, що обираємо не людину, а повноваження (на президентських виборах, - прим. ред.), то за будь-якої зміни повноважень ми вже повинні говорити про інший термін", - сказав Лавринович, відповідаючи на питання про те, чи можливий третій термін Януковича після скасування політреформи 2004 року.

Як відомо, третій термін екс-президента Леоніда Кучми Конституційний суд дозволив у зв'язку з тим, що на перший термін Кучма обирався за іншої Конституції, а отже - з іншими повноваженнями. Дане рішення КСУ правомірно і зараз.

"Проте, я стою на тому, що ми обираємо не повноваження, а конкретну людину", - додав Лавринович, уточнивши, що з такої точки зору третій термін сумнівний.

Крім того, за прогнозом Лавриновича, скоро в парламенті буде сформовано пропрезидентську більшість.

"Чинний Основний закон не передбачає такого формування як коаліція. Але для схвалення рішень у ВР все одно потрібна конституційна більшість. Не буде коаліції - буде сформовано парламентської більшість", - підкреслив глава Мін'юсту.

Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення про скасування політичної реформи 2004 року, що означає повернення України від парламентсько-президентської до президентсько-парламентської форми правління та значне розширення повноважень Віктора Януковича.

Опозиція гостро розкритикувала скасування політреформи, зазначивши, що це призведе до встановлення авторитарного правління в Україні.

Натомість сам президент вважає, що Україна повернулася до одного з найкращих варіантів Конституції. "Україна і суспільство стомилися від життя в тих умовах, які продиктували нам зміни до Конституції 2004 року. Бо ці зміни, що вносилися поспіхом, в угоду політичному моменту, були причинами суцільних конфліктів у владі. Як результат - падіння економіки і бідність людей, значне послаблення позицій нашої країни на міжнародній арені", - сказав Янукович.

Читайте також:

Американський суддя: Україні необхідні дострокові вибори

Янукович: ми повернулися до одного з найкращих варіантів Конституції

Поліреформа в поглядах аналітиків: Развилка для Януковича

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: