Янукович може скасувати скандальну військову доктрину

Такий сценарій розвитку подій можливий перш за все через те, що Кабмін побачив можливі військові загрози України у втручанні у внутрішні справи, які здійснюються за допомогою інформаційного впливу тощо.

Проект нової військової доктрини, який вже викликав критичні зауваження експертів, може бути скасований президентом Віктором Януковичем.

Такий сценарій розвитку подій можливий перш за все через те, що Кабмін побачив можливі військові загрози України у втручанні у внутрішні справи, які здійснюються за допомогою інформаційного впливу...і моральної підтримки окремих політичних сил, громадських організацій з метою дискредитації державної влади перед суспільством і міжнародним співтовариством, пише ZN.UA

Як стало відомо з поінформованих джерел в уряді, підготовлений міністром оборони Михайлом Єжелем проект Військової доктрини дійсно планувався для розгляду Кабміном минулої середи.

Однак на етапі узгодження порядку денного засідання Кабміну з президентом України Ірина Акімова, представник президента в КМ, наполягла на виключенні цього питання з порядку денного. Причиною були зауваження експертів апарату КМ та АП — і щодо змісту документа, і щодо процедури його ухвалення.

Згідно з указом президента №1119 від 10.12.2010 р. Військова доктрина повинна затверджуватися лише після ухвалення РНБО Стратегії національної безпеки України і введення її в дію указом президента. На даний момент стратегію не затверджено, існує лише її проект, включений як додаток до щорічного послання президента Верховній раді.

Незважаючи на тверду позицію Акімової і вимогу президентського указу №1119, міністр оборони Єжель на засіданні Кабміну вніс проект Військової доктрини з голосу, і уряд схвалив цей документ без змін.

Передбачається, що тепер його буде направлено за підписом прем'єр-міністра Миколи Азарова секретарю РНБО Раїсі Богатирьовій для розгляду на засіданні Радбезу.

Не виключено й іншого варіанту: президент буде вимагати виконання процедури, визначеної його указом, і тоді Азарову доведеться по-новому, вже після затвердження Стратегії національної безпеки України і на її основі розробляти новий проект Військової доктрини.

Як повідомлялося, уряд ухвалив військову доктрину України 13 квітня.

Читайте також:

Міноборони влаштує найдорожчий парад за всю історію України

Україна реформуватиме армію за російським зразком

Янукович підписав відмову України від НАТО

Президент дав зрозуміти, що контрактної армії не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: