До 90-річчя космонавта Берегового його іменем названо потяг

Новий поїзд № 92/91 сполученням "Полтава - Москва" має назву "Георгій Береговий". Цей потяг - другий іменний в Україні.

Південна залізниця 15 квітня з Карлівського залізничного вокзалу урочисто запустила новий поїзд № 92/91 сполученням "Полтава - Москва" з назвою "Георгій Береговий".

Про це повідомив представник прес-служби обласної державної адміністрації.

З його слів, запуск поїзда присвячено 90-річчю від дня народження льотчика-космонавта і громадського діяча Берегового, який народився біля Карлівки в селі Федорівка.

"Новий поїзд - другий іменний в Україні", - повідомив на відкритті керівник Південної залізниці Віктор Остапчук. Перший курсує з Харкова в Москву й має ім'я Миколи Конирева - відомого залізничника.

Поїзд "Георгій Береговий" назвали в рамках увічнення пам'яті космонавта, відповідно до указу президента Віктора Януковича.

На врочистому запуску поїзда також були присутні міністр освіти і науки Дмитро Табачник, голова Полтавської обладміністрації Олександр Удовиченко, голова Полтавської обласної ради Іван Момот та ін.

"Георгій Береговий - унікальна фігура. Серед сотень космонавтів і астронавтів він - єдиний, хто отримав зірку Героя Радянського Союзу перший раз під час Великої Вітчизняної війни, а другу - за скорення космосу. Зараз він найстаріший землянин, що побував у космосі ", - зазначив Табачник.

 

15 квітня відзначалось 90-ліття з дня народження льотчика Георгія Берегового, у зв'язку з чим в Україні відбулася низка урочистих заходів.

Нагадаємо, Національний банк України з 8 квітня ввів в обіг пам'ятну срібну монету "Георгій Береговий".

Читайте також:

Україна витратить мільйони на ювілей покровителя Януковича

Нацбанк випустить монету на честь "названого батька" Януковича

У Києві не погодилися перейменувати вулицю на честь названого батька Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: