Янукович назвав Шевченка культовою постаттю Російської імперії

Віктор Янукович відкрив оновлений музей Тараса Шевченка в Каневі та поклав квіти до могили Кобзаря на Чернечій горі.

Президент Віктор Янукович назвав Тараса Шевченка культовою постаттю, особою номер один в Російській імперії. Про це він заявив під час відкриття оновленого будинку-музею Тараса Шевченка в Каневі, повідомила прес-служба глави держави.

У своїй промові з нагоди відкриття музею він заявив: "І навіть довгі роки заслання не применшили його (Шевченка) органічної шляхетності та вишуканості. В останні роки життя він став найвизначнішою, як нині кажуть, культовою постаттю в Російській імперії. За спогадами сучасників, людиною номер один".

Щодо самого музею він сказав: "Сім довгих років музей був вилучений із культурного і духовного життя України і включно до березня цього року - ми з вами бачили це у Шевченкові дні. Дивитися на це не можна було далі".

"Тоді я і прийняв - саме тут, на цьому місці - рішення про невідкладне завершення робіт і відкриття музею саме до Дня Незалежності", - додав Янукович.

Крім того, у своїй промові Янукович назвав Шевченка "улюбленцем відомих мистецьких салонів і другом найдостойніших інтелектуалів та митців тогочасної Росії".

Також Янукович разом із присутніми оглянув оновлений музей, йдеться у повідомленні.

Перед урочистим відкриттям музею президент покладав квіти до могили Кобзаря на Чернечій горі.

Читайте також:

Янукович змінив главу комітету Шевченківської премії

Янукович переплутав роки народження і смерті Шевченка (відео)

Янукович створив раду з питань відзначення 200-річчя Шевченка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: