Янукович назвав умову вступу України до ЄЕП

Входження України до ЄЕП можливе тільки на умовах СОТ, заявив Янукович. Він також додав, що все це вимагає додаткових зусиль.

Створення Єдиного економічного простору між Росією, Казахстаном, Білорусією і Україною можливо лише в тому разі, якщо всі ці країни стануть членами СОТ.

Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю російському телеканалу.

"Україна стала членом Світової організації торгівлі. І сьогодні входження України до цього союзу (ЄЕП) можливе тільки на умовах СОТ. І, звичайно, ми б хотіли, щоб наші партнери як можна скоріше стали членами СОТ", - заявив він.

При цьому Янукович додав, що на сьогоднішній день тема вступу України в ЄЕП "є актуальною, але вона вимагає додаткових зусиль. Ми взагалі не знаємо, наскільки глибоко в цьому процесі просунулися наші партнери - Росія, Білорусь і Казахстан. В усякому разі, наші фахівці вже працюють над цим питанням ".

На питання про те, чи не є перешкодою той факт, що в деяких галузях економіки Україна і Росія є не партнерами, а навіть конкурентами - наприклад, в металургії - Янукович відповів: "Коли ми дивимося з погляду партнерських відносин, ми повинні шукати шляхи коректної конкуренції. Починати треба з наших внутрішніх ринків. Я б хотів отримати відповідь зараз, які будуть квоти для України на наші сталеві вироби. Обмеження, які були введені Росією за ці п'ять років, і створили стопор у розвитку збільшення товарообігу між нашими країнами. Але ця політика не пішла на користь ні Україні, ні Росії ".

Росія, Білорусь, Україна та Казахстан ще в 2003 році мали намір створити Єдиний економічний простір (ЄЕП). Процес затягнувся у зв'язку з позицією України, яка виступала за створення зони вільної торгівлі в рамках ЄЕП, але відмовлялася входити до Митного союзу і виступала проти створення наднаціональних органів цієї організації. Під час президентства Віктора Ющенка переговори щодо ЄЕП були припинені.

Президенти Росії, Білорусі та Казахстану на зустрічі в Алма-Аті 19 грудня домовилися створити Єдиний економічний простір до 1 січня 2012 року, а Митний союз трьох країн працює вже з 1 січня 2010 року.

Читайте також:

Янукович приєднає Україну до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі

Вітренко порадила Януковичу: Україну врятує тільки союз із Росією та Білоруссю

Литвин закликає швидше вступати до ЄЕП

Лукашенко закликає Україну приєднатися до Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: