Янукович не проти залишити Чорноморський флот в Криму

Віктор Янукович не виключає можливість того, що Чорноморський флот РФ залишиться у Севастополі після 2017 року.

Кандидат у президента та лідер Партії регіонів Віктор Янукович не виключив продовження російсько-української угоди про перебування Чорноморського флоту в Севастополі.

Про це він заявив в програмі "Вести недели" на російському телебаченні.

Крім того, він зазначив, що має намір повернути відносини Москви і Києва в дружній історичний формат. Янукович також не виключив участі України в ініціативі президента Росії Дмитра Мєдвєдєва щодо підготовки концепції колективної європейської безпеки.

При цьому він підкреслив, що це питання буде вирішуватися не на шкоду Росії, а в національних інтересах України.

Лідер регіоналів також заявив про те, що не має наміру розширювати формат відносин України і НАТО, а питання можливого вступу країни до Північноатлантичного альянсу має вирішуватися виключно на всеукраїнському референдумі.

Угода про перебування Чорноморського флоту в Криму була укладена в 1997 році строком на 20 років. Його термін закінчується 28 травня 2017. У ньому також була зафіксована щорічна сума, що сплачується українській владі за оренду флотом нерухомості та земельних ділянок, що становить 98 мільйонів доларів.

У 2008 році Янукович особисто висловлювався за те, щоб збільшити суму, що стягується з Росії за перебування Чорноморського флоту в Севастополі. Має намір чи лідер Партії регіонів продовжити договір з Москвою на колишніх підставах, або наполягати на підвищенні орендної плати, поки не уточнюється.

Читайте також:

Янукович в російському ефірі зрікся вступу до НАТО

Януковичу доведеться звільнити 100 тисяч вчителів

Янукович пообіцяв Росії вирішити всі проблеми між країнами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: