Янукович не виключив, що "Південний потік" - спроба тиску на Україну

Ініціатива Росії побудувати "Південний потік" в обхід України викликала у Віктора Януковича "велике здивування".

Президент Віктор Янукович заявив, що модернізація української газотранспортної системи є більш вигідною, ніж будівництво газогонів в обхід України,і  не виключив, що труби в обхід є спробою тиску на Україну.

"Хочу підкреслити: проект модернізації нашої газотранспортної системи набагато конкурентоздатніший, ніж будівництво "Південного потоку". І це не викликає сумніву", - підкреслив Янукович, цитує прес-служба глави держави.

"Ініціатива Росії останнім часом побудувати "Південний потік" в обхід України викликала в мене, скажу так, велике здивування. Якщо ця ідея – спроба тиску на Україну з метою знайти з нами спільну мову щодо подальшої експлуатації української газотранспортної системи, то це одна розмова, і це можна ще якось зрозуміти...", - додав він.

Янукович наголосив, що Україна має можливості значно збільшити обсяги постачання газу в Європу при певній модернізації газотранспортної системи і частковій її добудові.

"Що вигідно нам? Не лише зберегти існуючі нині обсяги постачання газу в Європу, а й збільшити їх. Аж до 200 мільярдів кубів (можливість, яку ми маємо – приблизно 120 мільярдів метрів кубічних)", - пояснив президент.

"Отже, нам треба думати, як збільшувати наші транзитні можливості і як спонукати партнерів, щоб газ до Європи йшов саме через Україну", - резюмував він.

Як відомо, "Південний потік" має пройти з Росії в Болгарію по дну Чорного моря (900 кілометрів). Потім маршрут запланованої труби роздвоюється: через Грецію по дну Адріатики на південь Італії і через Сербію і Угорщину до Австрії.

Раніше Янукович пропонував Росії модернізацію своєї газотранспортної системи як альтернативу будівництву "Південного потоку".

Читайте також:

Янукович: об'єднання "Нафтогазу" з "Газпромом" - варіант співпраці

Янукович: українська труба стане альтернативою "Південному потоку"

Азаров: об’єднання "Нафтогазу" й "Газпрому" можливе

Ющенко: Путін через Україну хоче встановити газовий диктат в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: