Янукович обговорив з Філаретом проблеми Київського патріархату

Президент за християнським звичаєм привітав патріарха Філарета триразовим поцілунком і прийняв листа, в якому глава УПЦ КП розповів про проблеми церкви.

Зустріч Януковича з керівникам провідних Церков_2
cerkva.info
Філарет з Януковичем
21  квітня у Києві відбулася офіційна зустріч президента Віктора Януковича з главою УПЦ КП Філаретом (Михайлом Денисенком), на якій партіарх розповів главі держави про проблеми своєї церкви.

Це відбулося в ході зустрічі президента України з лідерами провідних конфесій країни.

У зустрічі також взяли участь глава УПЦ МП митрополит Володимир (Сабодан), Верховний архієпископ УГКЦ Святослав (Шевчук), митрополит УАПЦ Мефодій (Кудряков), митрополит РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький, керівники протестантських об'єднань, юдейської спільноти, духовних управлінь мусульман України та Криму.

Янукович виступив перед священиками 10 хвилин і наголосив, що поважає їх усіх і ставитися буде рівно. "Держава не втручається у справи релігійних громад", - сказав він.

Глави церков передали главі державі листа.

Зокрема, у своєму листі Філарет повідомив, що в 2009 році між Московським Патріархатом та Київським починалися переговори про подолання розколу. Проте, за його словами, існують "сили, зацікавлені в тому, щоб Україна була ослабленою, а українське православ'я залишалося й надалі розділеним".

У листі Філарет також повідомив, що УПЦ КП в Донецьку, Луганську та Сімферополі "через позиції місцевих рад для будівництва храмів КП не виділені земельні ділянки", а в Харкові за 20 років УПЦ КП "не передано жодного храму".

Крім того, Філарет заявив, що УПЦ КП претендує на проведення богослужінь в одному з найстаріших храмів Київської Русі - Софійському соборі.

Під час зустрічі Філарет також подякував Януковичу: "Ми бачимо, як Ви, Вікторе Федоровичу, відстоюєте державні інтереси, і, незважаючи ні на що, ставите їх на перше місце. Ми підтримуємо Вас у цьому, молимося за Вас, як Главу держави, і бажаємо Вам успіху", - сказав глава УПЦ КП.

У прес-службі КП уточнили, що президент за християнським звичаєм привітав патріарха Філарета триразовим поцілунком і прийняв листа, подякувавши за привітання.

Як відомо, раніше глава УПЦ КП неодноразово нарікав, що йому не вдається поспілкуватися з новим президентом. Більш того, Філарет заявляв, що розробляється сценарій щодо знищення Київського патріархату.

Читайте також:

Московський патріархат вирішив, що Філарет горітиме в пеклі

Філарет заявив про план знищення УПЦ КП

Янукович проігнорував патріарший ювілей Філарета

ВідеоВіктор Янукович провів засідання Ради Церков

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: