Янукович обговорив з Філаретом проблеми Київського патріархату

Президент за християнським звичаєм привітав патріарха Філарета триразовим поцілунком і прийняв листа, в якому глава УПЦ КП розповів про проблеми церкви.

Зустріч Януковича з керівникам провідних Церков_2
cerkva.info
Філарет з Януковичем
21  квітня у Києві відбулася офіційна зустріч президента Віктора Януковича з главою УПЦ КП Філаретом (Михайлом Денисенком), на якій партіарх розповів главі держави про проблеми своєї церкви.

Це відбулося в ході зустрічі президента України з лідерами провідних конфесій країни.

У зустрічі також взяли участь глава УПЦ МП митрополит Володимир (Сабодан), Верховний архієпископ УГКЦ Святослав (Шевчук), митрополит УАПЦ Мефодій (Кудряков), митрополит РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький, керівники протестантських об'єднань, юдейської спільноти, духовних управлінь мусульман України та Криму.

Янукович виступив перед священиками 10 хвилин і наголосив, що поважає їх усіх і ставитися буде рівно. "Держава не втручається у справи релігійних громад", - сказав він.

Глави церков передали главі державі листа.

Зокрема, у своєму листі Філарет повідомив, що в 2009 році між Московським Патріархатом та Київським починалися переговори про подолання розколу. Проте, за його словами, існують "сили, зацікавлені в тому, щоб Україна була ослабленою, а українське православ'я залишалося й надалі розділеним".

У листі Філарет також повідомив, що УПЦ КП в Донецьку, Луганську та Сімферополі "через позиції місцевих рад для будівництва храмів КП не виділені земельні ділянки", а в Харкові за 20 років УПЦ КП "не передано жодного храму".

Крім того, Філарет заявив, що УПЦ КП претендує на проведення богослужінь в одному з найстаріших храмів Київської Русі - Софійському соборі.

Під час зустрічі Філарет також подякував Януковичу: "Ми бачимо, як Ви, Вікторе Федоровичу, відстоюєте державні інтереси, і, незважаючи ні на що, ставите їх на перше місце. Ми підтримуємо Вас у цьому, молимося за Вас, як Главу держави, і бажаємо Вам успіху", - сказав глава УПЦ КП.

У прес-службі КП уточнили, що президент за християнським звичаєм привітав патріарха Філарета триразовим поцілунком і прийняв листа, подякувавши за привітання.

Як відомо, раніше глава УПЦ КП неодноразово нарікав, що йому не вдається поспілкуватися з новим президентом. Більш того, Філарет заявляв, що розробляється сценарій щодо знищення Київського патріархату.

Читайте також:

Московський патріархат вирішив, що Філарет горітиме в пеклі

Філарет заявив про план знищення УПЦ КП

Янукович проігнорував патріарший ювілей Філарета

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: