Янукович: основи незалежності України були закладені в СРСР

Янукович привітав українців з 20-річчям проголошення суверенітету, нагадавши, що саме в часи СРСР "Україна заклала основи економічної і культурної потуги, без якої майбутня Незалежність була б неможливою".

У зверненні до українського народу з нагоди 20-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України президент Віктор Янукович згадав про Радянський Союз – як про основу незалежності України.

"Двадцять років тому, прийнявши Декларацію про державний суверенітет України, наша держава зробила рішучий крок до Незалежності. Це було непросте рішення, адже ментально більшість депутатів Верховної ради тодішньої радянської України все ще мислила категоріями існуючої політичної реальності. І все ж вони проголосували за документ, що відкрив принципово нову сторінку в історії України", - заявив Янукович.

"Не забуваймо – усі попередні спроби здобуття суверенітету завершувалися його втратою. Водночас, слід пам'ятати, що у складі Радянського Союзу, хай і в умовах обмеженого суверенітету, Україна заклала основи економічної і культурної потуги, без якої майбутня Незалежність була б неможливою", - зазначив президент.

Він також наголосив, що "по-різному можна оцінювати той період, але незаперечним лишиться одне: це – наша історія і переписувати її не дозволено нікому".

"Двадцять років тому українському народу, а заразом – міжнародній спільноті було дано чіткий сигнал, яким шляхом Україна попрямує у майбутнє. Ніхто тоді не міг передбачити, наскільки складним і суперечливим буде цей поступ. Багато помилок було допущено, чимало зусиль витрачено на безплідне протистояння між окремими політичними таборами. Однак, очевидно, так було визначено самим Провидінням, щоб ми пройшли цей шлях надій і розчарувань до кінця. Тому, я переконаний, нам не слід ані ідеалізувати попередні двадцять років, ані применшувати їх значення", - йдеться у зверненні.

"Ми рухаємося уперед. Сьогодні, нарешті, здобуто довгоочікувану політичну стабільність, закладаються підвалини глибоких системних реформ, які дозволять вивести Україну на шлях сталого соціально-економічного розвитку", заявив Янукович.

Президент заявив, що "сповнений рішучості забезпечити Україні такі внутрішньополітичні і зовнішні чинники, які дозволять нашому народу відчути, що безвідповідальність влади назавжди відійшла в минуле".

"Європейська перспектива, розвиток стратегічних відносин з центрами світової політики, в тому числі з Російською Федерацією, забезпечать нам економічне процвітання і соціальний прогрес. Таким чином ми гідно продовжимо справу, розпочату двадцять років тому" – зазначено у звернені.

Як відомо, 20 років тому (16 липня 1990 року) Верховна рада УРСР проголосила Декларацію про державний суверенітет.

Читайте також:

Україна святкує 20-річчя суверенітету

Новий конфуз: Янукович приймав президентів на тлі перевернутого прапора

Головною загрозою суверенітету України визнано її владу

ВідеоЯнукович привітав українців з 20-річчям проголошення суверенітету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: