Янукович перехоплює ініціативу

Для скасування недоторканності усіх посадовців прем'єр пропонує скликати позачергову сесію ВР. Опоненти такими заявами невдоволені.

Янукович проти недоторканності. Будь-якої

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович пропонує скликати позачергову сесію Верховної ради для того, щоб на ній позбавити недоторканності та пільг усіх українських високопосадовців.

Про це голова Кабміну сказав на початку засідання уряду в середу, коментуючи намір опозиції скасувати депутатську недоторканність.

Янукович сказав, що у середу буде розмовляти з президентом Віктором Ющенком і внесе таку пропозицію.

"Давайте звернемося до президента і зробимо історичну подію – на початку вересня, до виборів, зберемо депутатів і одностайно проголосуємо за зняття всіх недоторканостей з усіх посадовців, у тому числі з президента, прем’єр-міністра, членів уряду, Верховної ради і суддів. Давайте знімемо всю недоторканність і пільги, щоб усі були рівними перед законом", - сказав Янукович.

Відмовившись від недоторканності і пільг для високопосадовців українські політики на нинішніх виборах здатні створити прецедент, виконавши передвиборчі обіцянки ще до дня голосування.

Симоненко готовий втратити недоторканність
 

Прем'єра підтримав лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко.

"Я виступав за проведення позачергової сесії лише у тому випадку, якщо для цього буде сформовано чіткий порядок денний. Я радий, що ці ініціативи підтримують мої колеги по коаліції - Партія регіонів", – зокрема зауважив він.

Лідер КПУ запевнив, що його ініціативи у цьому плані зводилися до того, щоб представники усіх фракцій взяли участь у засіданні парламенту і зробили перший крок у виконанні своїх передвиборчих обіцянок.

"Передусім мова йде про те, що скасувати недоторканність і пільги для усіх високопосадовців можливо лише шляхом внесення змін до Конституції", – нагадав Симоненко.

За його словами, депутати Верховної ради п'ятого скликання, особливо представники "Нашої України" та БЮТ, які "так голосно опікуються цією темою розуміють цю обставину, а тому продовжують обіцяти те, що можна зробити зараз".

Симоненко закликав колег бути щирими у своїх намірах і підтвердити цю щирість голосуванням у Верховній раді відповідного питання.

"Завершити цю процедуру, після висновку Конституційного Суду, повинен буде наступний склад парламенту", – наголосив лідер комуністів.

На питання, як ВР може зібратися у повному складі, якщо її роботу президент вважає нелегітимною, Симоненко заявив, що "це проблеми Ющенка, у такому разі є аморальним обіцяти те, що не збираєшся зробити зараз". 

А БЮТ проти піару

На заяву прем'єра вже відреагували представники Блоку Юлії Тимошенко. Вони вважають заяву Віктора Януковича “звичайним піаром”.
 
Про це йдеться у коментарі БЮТ.
 
Блок звернувся до Януковича із нагадуванням про те, що фракція БЮТ у Верховній раді п'ятого скликання чотири рази намагалася вирішити питання скасування депутатської недоторканності й ставила відповідний проект на голосування. Але жодного разу фракція Партії регіонів не дала за це рішення жодного голосу. 

“Та й зараз, однозначні висловлювання речників Партії регіонів – Михайла Чечетова, Василя Кисельова та інших на захист депутатської недоторканності та її збереження, свідчать про те, що Партія регіонів і після дострокових виборів відразу забуде свої обіцянки, як забула про "покращення вашого життя уже сьогодні”, - зазначається в коментарі БЮТ. 

На думку представників БЮТ, пропозиція Януковича про скликання позачергової сесії Верховної ради для вирішення цього питання “викликає лише іронічну реакцію”. ВР п'ятого скликання більше не існує, нагадують автори коментаря. 

На думку членів БЮТ, загалом початок виборчої кампанії показав, що “уряд та Партія регіонів не тільки й досі не змогли написати програму своєї діяльності, але й не мають жодної свіжої ідеї, з якою можна піти до людей. Вся стратегія Партії регіонів базується на копіюванні ініціатив демократичних сил – виплат при народженні дитини, ліквідації депутатського імунітету, тощо”. 

Партія регіонів, цілком контролюючи діяльність парламенту п`ятого скликання та уряду, мала досить часу, щоб виконати всі свої передвиборчі обіцянки, резюмують “бютівці”.

НУ-НС звинувачує Януковича в брехні й береже свої гасла

Таку само заяву зробив і представник блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Павло Жебрівський. Він вважає заяву прем'єра про скасування недоторканності його піар-ходом.

Про це повідомила прес-служба блоку НУ-НС.

“Янукович і компашка як завжди займаються не роботою, а брехнею. Заяви про дострокову сесію – це черговий піар-хід перед виборами”, - сказав він. 

Також Жебрівський звинуватив Партію регіонів у контрагітації. “Це можна розглядати як контрагітаційний захід Партії регіонів, спрямований на те, щоб довести надзвичайно важливе для суспільства питання до ідіотизму”, - переконаний він. 

“Виборча кампанія “регіоналів” перейшла у фазу “чорнухи”. Вони намагаються заговорити питання, яке порушив Президент України”, - також сказав Жебрівський.

Популізмом ініціативу голови уряду назвав і один з лідерів блоку НУ-НС Микола Катеринчук.

"Зараз ми розуміємо, що після економічного популізму, який Партія регіонів продемонструвала у своїй виборчій програмі, вони (члени ПР) ударяються в елемент популізму у зв'язку з ідеями інших політичних сил", - сказав він журналістам. 

Катеринчук також нагадав, що Янукович уже неодноразово висловлював своє ставлення до скасування депутатської недоторканності, і щораз це ставлення було різним. У той же час, політик розцінив таку ініціативу прем'єра, як готовність ПР проголосувати за скасування депутатської недоторканності й привітав її.

Зрештою, із жорсткою критикою ініціативи Януковича виступив лідер блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Юрій Луценко. Заяву прем'єра він назвав "грою на публіку".

"Ми не дамо Януковичу, який мав шанс, маючи більшість у парламенті, але ним не скористався жодного разу, не дав жодного голосу на підтримку скасування депутатської недоторканності 378 днів, ми не будемо давати йому шанс за ці 46 днів грати на публіку", - сказав Луценко на прес-конференції.

"Це черговий поворот Партії регіонів для чергових обіцянок. Партії регіонів не можна вірити, бо це партія професійних обіцяльників, які не відповідають за свої слова. Це партія розворотів, флюгерів", - додав лідер блоку НУ-НС.

Водночас Луценко заявив про стабільність позиції блоку: "Ми гарантуємо, що депутатські пільги і недоторканність будуть скасовані у наступному парламенті, де більшість буде належати "Нашій Україні – Народній самообороні" та БЮТ".

"Якщо Янукович дійсно хоче скасувати депутатську недоторканність, він може прийти у жовтні і грудні на сесії і підтримати розроблений нами законопроект, не обіцяючи химери, які він сьогодні розповідає про скликання сесії неіснуючого парламенту", - запропонував Луценко. 

За його словами, "Партія регіонів сьогодні вчергове продемонструвала: вони усвідомлюють, що підтримка більшості виборців на нашій стороні".

"І вони хочуть примазатися, купити людей обіцянками покращення життя уже під гаслами, які задекларовані демократичними силами", - заявив Луценко.

"Ми не віримо Партії регіонів, ми вважаємо цю заяву Януковича флюгерською і закликаємо всі відповідальні сили в наступному парламенті скасувати депутатську недоторканність", - додав він.

У зв'язку з усім сказаним, Луценко заявив, що НУ-НС та БЮТ не братимуть участі у позачерговій сесії ВР.

"НУ-НС, як і БЮТ, як і всі грамотні праведники реально розуміють, що ВР розпущена, а тому брати участь у розпущеному парламенті ми не маємо наміру", - підкреслив політик.

Крім того, Луценко вважає, що саме його політична сила ініціює скасування депутатської недоторканності.

"Найближчими днями ми презентуємо проект закону про внесення змін до Конституції, який передбачає скасування депутатської недоторканності, котрий представить його автор, представник нашого блоку Микола Оніщук, - сказав під час своєї прес-конференції лідер блоку НУ-НС.

"Й іншого тексту, ніж цей, не може бути з огляду на юридичну чистоту підходу - якщо, звісно, ми справді говоримо про скасування депутатської недоторканості, а не маскування під скасування", - додав він.

Секретаріат не вірить у скасування недоторканності до виборів

На заяви Януковича відреагував і Секретаріат президента України. Там вважають, що провести засідання парламенту та скасувати недоторканність посадовців до виборів 30 вересня неможливо.

Про це заявив голова служби забезпечення зв'язків з Верховною радою та Кабінетом міністрів Секретаріату Ян Берназюк.

За словами чиновника, ініціатива прем'єр-міністра Віктора Януковича про проведення засідання парламенту та скасування недоторканості до 30 вересня не може бути виконана, оскільки Верховна рада є нелегітимною. 

Єдине, що можна зробити, за словами Берназюка, – це підписати зобов'язання перед виборцями першим сотням кандидатів у народні депутати від усіх політичних сил відмовитись від недоторканості та пільг.

А Лавринович закликає не поспішати

З приводу заяв Януковича виступив і міністр юстиції України Олександр Лавринович. На його думку, для скасування пільг високопосадовців та народних депутатів необхідно 2-3 місяці. 

З приводу заяв Януковича виступив і міністр юстиції України Олександр Лавринович. На його думку, для скасування пільг високопосадовців та народних депутатів необхідно 2-3 місяці. 

З приводу заяв Януковича виступив і міністр юстиції України Олександр Лавринович. На його думку, для скасування пільг високопосадовців та народних депутатів необхідно 2-3 місяці. 

З приводу заяв Януковича виступив і міністр юстиції України Олександр Лавринович. На його думку, для скасування пільг високопосадовців та народних депутатів необхідно 2-3 місяці. 

З приводу заяв Януковича виступив і міністр юстиції України Олександр Лавринович. На його думку, для скасування пільг високопосадовців та народних депутатів необхідно 2-3 місяці. 

З приводу заяв Януковича виступив і міністр юстиції України Олександр Лавринович. На його думку, для скасування пільг високопосадовців та народних депутатів необхідно 2-3 місяці. 

Про це голова Мін'юсту заявив сьогодні під час брифінгу.

Коментуючи сьогоднішню ініціативу прем'єра, Лавринович сказав, що "мова йде не про право, а про політичне рішення", оскільки потрібно внести зміни до Конституції. Крім того, відповідне рішення з цього приводу має також сказати Конституційний суд на спеціальному засіданні. 

В іншому випадку, якщо всі політичні сили погодяться на це, то скасування відбудеться вже в лютому 2008 року, вважає Лавринович.

ВідеоІніціатива ПР про скасування недоторканності

ВідеоЛуценко коментує ініціативу Януковича щодо скасування недоторканності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: