Янукович перерве відпустку і повернеться до Києва

Віктор Янукович прийняв рішення повернутися до столиці, щоб особисто слідкувати за ситуацією в країні, пов'язаною з пожежною небезпекою.

Президент Віктор Янукович повідомив, що вирішив повернутися до Києва, щоб особисто моніторити протипожежну безпеку в країні.

Про це президент повідомив у ході засідання РНБО.

Президент підкреслив, що не задоволений тим, як виконуються рішення уряду щодо попередження виникнення пожеж в країні.

"Тому я їду в Київ і буду цілодобово моніторити ситуацію і буду стежити, як ви будете на місцях виконувати це рішення", - сказав Янукович, звертаючись до членів РНБО, міністрів і голов облгосадмінітсрацій, які також відгукуються з відпустки.

Янукович додав, що з відпусток повинні бути відкликані і голови райдержадміністрацій, щоб кожен з керівників ніс персональну відповідальність. Керувати роботою з протипожежної безпеки, за словами президента, буде перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв, який зараз виконує обов'язки глави уряду. При цьому прем'єр-міністр Микола Азаров відкликатися з відпустки не буде, оскільки тільки завершив лікування.

Глава держави нагадав про надзвичайну ситуацію в РФ, пов'язану з пожежами. Він підкреслив, що уважно вивчає ситуацію в Україні у зв'язку з можливістю виникнення пожеж. "Останнім часом мене турбує ситуація в регіонах. Я провів перевірку двох останніх дні і побачив, що рішення уряду (щодо запобігання пожежам) не виконується", - відзначив Янукович.

За його словами, за результатами перевірки в регіонах йому доповіли, що "спокійно можна заїхати в ліс, ніхто не перекопав дороги ... ніхто не виставив пости ... ніхто у військових частинах не врахував рішення уряду, і триває бойова підготовка, на яку йдуть солдати з сигаретами , запальничками". "Я не виключаю, що та пожежа, яка була на Дніпропетровщині, виникла тому, що там були бійці військової частини", - підкреслив президент.

При цьому, звертаючись до міністра оборони Михайла Єжель, він зазначив, що це сталося на території частини, за яку несе відповідальність міністр оборони. "І що там була - вирубка лісу незаконна або бойові навчання, які не можна зараз проводити - я не знаю, проте згоріло 400 га лісу", - заявив Янукович.

Він додав, що останнім часом в Донецькій, Луганській, Харківській, Київській областях і Криму були одиничні випадки пожеж, на які вистачило сил відреагувати. У зв'язку з цим, звертаючись до прем'єр-міністра, Янукович сказав: "Ми повинні приймати рішення і виконувати їх, Микола Янович. Уряд вчасно зреагував, проте що стосується виконання рішення, то я можу сказати так: воно незадовільне".

Президент у зв'язку з цим дав вказівку: "Підняти всі військові частини, внутрішні війська і закрити всі входи до лісу, заборонити перебування там людей, жодних навчань. Ми повинні зберегти врожай, хліб".

Він також констатував, що вже є одиничні випадки пожеж на полях. Крім того, президент акцентував увагу на необхідності захисту всіх небезпечних об'єктів, зокрема, складів з боєприпасами, нафтобаз і тому подібне. Керівникам областей і районів через ЗМІ, за його вказівкою, слід звернутися до населення з застереженням від відвідання лісів.

Також Янукович дав доручення генеральному прокурору Олександру Медведьку та голові Служби безпеки Валерію Хорошковському в разі виникнення пожеж проводити розслідування і знаходити винних.

Пославшись на дані метеорологів, глава держави відзначив, що спека триватиме ще два-три тижні, "тому потрібно протриматися, поки спаде спека". "Прийняти найжорсткіші заходи, які необхідні для того, щоб ми не допустили пожеж і захистили країну", - підсумував президент .

Як повідомлялося, Віктор Янукович перервав відпустку і скликав екстрене засідання РНБО.

У ході засідання обговорюють питання надзвичайної ситуації, пов'язаної з можливістю виникнення пожеж через аномальну спеку в Україні, і способи боротьби з пожежами.

Екстрене засідання РНБО на чолі з президентом відбувається на державній дачі "Зоря" біля селища Форос.

Читайте також:

Янукович проведе екстрене засідання РНБО на дачі в Форосі

Янукович перериває відпустку і терміново скликає РНБО

На Дніпропетровщині пожежа знищила 300 га військового лісництва

ВідеоЯнукович перерве відпустку і повернеться до Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: