Янукович підписав угоду про продовження перебування ЧФ Росії в Криму

Президент своїм підписом продовжив перебування російського флоту на території України до 2042 року.

Президент України Віктор Янукович 29 квітня підписав прийнятий Верховною радою закон про ратифікацію угоди по пролонгації договору про перебування Чорноморському флоту РФ в Криму.

Відповідно до домовленості між Росією і Україною, Чорноморський флот залишиться в Україні до 2042 року, після чого угода може бути продовжена.

Пізніше президент звернувся до народу з приводу рішення щодо ЧФ. Він, зокрема, наголосив на газових вигодах, які від цього отримала Україна, та відзначив відновлення діалогу з "великим сусідом" українців - Росією.

Угода була укладена Дмитром Мєдвєдєвим і Віктором Януковичем в Харкові на минулому тижні. 27 квітня документ ратифікували Верховна рада України і Державна Дума РФ, а в середу угоду затвердила Верхня палата російського парламенту.

В Україні проти ратифікації угоди виступала парламентська опозиція. Колишній прем'єр-міністр країни Юлія Тимошенко оголосила дату ратифікації "чорним днем" в історії України і пообіцяла підняти українську громадськість на опір.

У Держдумі проти ратифікації угоди виступив лідер фракції ЛДПР Володимир Жириновський, який заявив, що сумнівається в готовності України виконувати обумовлені умови. Проте відмова фракції ЛДПР від участі в голосуванні не перешкодила затвердженню документа.

Відповідно до домовленості, Чорноморський флот залишиться на Україні до 2042 року, після чого термін угоди може бути продовжений. Росія щорічно виплачуватиме 100 мільйонів доларів як орендну плату, а також надасть Україні знижку на газ.

Читайте також:

ВР залишила російський флот у Криму ще на 25 років

Росія слідом за Україною продовжила перебування ЧФ у Криму

Тимошенко закликала українців 11 травня зірвати роботу Ради

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: