Янукович ліквідував опозицію в Раді

Підписаний президентом закон про регламент не містить норм про необхідність формування опозиції в парламенті. Також скасовано традиційний "день опозиції".

Президент Віктор Янукович 15 жовтня підписав закон про внесення змін до регламенту Верховної ради. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Як відомо, новий закон виключає з регламенту всі норми, які передбачали формування коаліції та опозиції, фактично ліквідуючи парламентську опозицію. Крім того новим регламентом скасовано норму про традиційний "день опозиції", яка передбачала формування опозицією порядку денного засідань щосереди.

Також Рада виключила з регламенту норму про заборону депутатам переходити між фракціями. Парламент зберіг вимогу про формування фракцій мінімум 15 депутатами. У випадку виключення або виходу депутата з фракції він стає позафракційним.

Рада зберегла право позафракційних депутатів формувати депутатські групи з мінімальною кількістю депутатів у них 15 осіб. При цьому законом визначено, що зареєстрована депутатська група має права фракції.

Законом встановлюється, що Верховна рада розглядає питання про надання згоди на призначення прем'єр-міністра не пізніше ніж у п'ятиденний строк з дня внесення відповідного подання президентом. Зокрема, "кандидатура прем'єр-міністра України попередньо розглядається на засіданні комітету, до предмета відання якого належить таке питання, який надає Верховній раді своє рішення не пізніш як у чотириденний строк з дня внесення відповідного подання президентом України".

Відповідно до закону, рішення про надання згоди на призначення кандидата на посаду прем'єр-міністра вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини народних депутатів від конституційного складу Верховної ради.

Нагадаємо, Верховна рада ухвалила внесення змін до свого регламенту на засіданні 8 жовтня.

Читайте також:

Тимошенко серйозно поговорить з депутатами, які голосують з більшістю

У Раді гряде нова війна за посади

Депутатам дозволили ухилятися від роботи

Закон про розширення повноважень Януковича набув чинності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: