Янукович підписав закон, яким чоловіка визнано "близьким родичем"

Раніше "близькими родичами" визнавалися батьки, діти, брати, сестри, онуки і дружина. Тепер до цієї категорії віднесли і чоловіка.

Президент Віктор Янукович підписав закон "Про внесення зміни до статті 32 Кримінально-процесуального кодексу України щодо терміна "Близькі родичі".

Відповідні зміни були ухвалені Верховною радою 14 січня. У кодексі було уточнене значення терміну "Близькі родичі": відповідно до чинної редакції КПК, "близькі родичі" - це батьки, дружина, діти, рідні брати і сестри, дід, баба, внуки".

Відповідно до наведеного значення терміну, чоловік не відносився до цієї категорії. Таким чином, була ситуація, коли дружина є "близьким родичем", а чоловік – ні, відповідно він не мав процесуальних прав.

Близькими родичами у КПК України визначено осіб, пов'язаних між собою походженням від одного предка. При цьому належність до цієї категорії обмежується першим ступенем по горизонталі (рідні брати і сестри) та другим ступенем по вертикалі (батьки, діти, дід, баба, внуки).

Віднесення до цієї категорії дружини (а тепер і чоловіка) є хоч і умовним, оскільки вона не перебуває у родинних відносинах, проте є доцільним і обґрунтованим з огляду на особливості провадження у кримінальних справах.

Читайте також:

Янукович схвалив зміни до Конституції та вибори Ради у 2012 році

У Раді провалили "законопроект Табачника" про вищу освіту

Священик склав список чоловіків, які не підходять для шлюбу

Українці можуть не розраховувати на щасливу старість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: