Янукович підтримує зміну Конституції

Прем'єр-міністр Віктор Янукович виступає за спільну з президентом Віктором Ющенком і політичними силами Верховної ради підготовку змін до Конституції.

Віктор Ющенко та Віктор Янукович
Сайт президента України
Віктор Янукович хоче змінювати Конституцію спільно з Віктором Ющенком та політичними силами Верховної ради.

Прем'єр-міністр Віктор Янукович виступає за спільну з президентом Віктором Ющенком і політичними силами Верховної ради підготовку змін до Конституції. 

Про це сказано в статті Януковича, опублікованій в газеті "Дзеркало тижня" від 30 червня. 

"Спільне пророблення цих змін повинне оптимізувати систему влади, забезпечити її нормальну роботу", - сказано в статті прем'єра. 

На думку Януковича, якщо це робити не поспішаючи й не нав'язуючи позицію однієї сторони всім іншим учасникам конституційного процесу, тоді робота над оптимізацією діючого Основного закону буде успішною й може завершитися до кінця 2007 року. 

"Саме пошук погоджених рішень, спільна законотворча робота Президента й уряду, провідних політичних сил, представлених у парламенті, зможе вирішити нинішні проблеми", - пише Янукович. 

Янукович виступає за створення Конституційної комісії на парламентській основі за участю президентської сторони й закликає спрямувати її діяльність на оптимізацію та продовження конституційної реформи, на подачу результатів роботи Комісії до відповідних парламентських комітетів й сесійного залу новообраної Ради. 

"Ми також застерігаємо від яких-небудь спроб ревізії або скасування конституційної реформи, які можуть призвести до гострої політико-правової кризи й дестабілізації всієї системи влади", - зазначає прем'єр у своїй статті. 

Як повідомляло агентство, президент Віктор Ющенко має намір винести на референдум проект нової редакції Конституції та зробити це найближчим часом. 

Янукович також запропонував президентові Віктору Ющенку й лідерам політичних сил підписати угоду про гарантії проведення демократичних позачергових виборів Верховної ради. 

Віктор Ющенко з депутатами
Сайт президента України
Прем'єр підтримує скасування депутатської недоторканності.

У своїй статті прем'єр зауважує, що проблеми з роботою Центральної виборчої комісії й потенційні труднощі - наприклад, формування окружних і дільничних комісій очевидні, а зміни до виборчого законодавства, прийняті Верховною радою, всіх проблем не вирішують. 

На його думку, для того щоб виборчий процес пройшов без потрясінь, потрібні нові політичні домовленості, нові гарантії взаємної довіри. 

"Тому пропонується укласти політичну угоду про гарантії проведення демократичних парламентських виборів, яку доцільно підписати Президентові, прем'єрові, лідерам політичних сил, представлених у Верховній Раді України 5-го скликання", - пише Янукович. 

Прем'єр зазначив, що до угоди можуть приєднатися й партії, які не були представлені в парламенті. 

На думку Януковича, у цьому документі варто визначити взаємні зобов'язання не блокувати роботу ЦВК, принципи неконфліктного формування окружних і дільничних виборчих комісій, зобов'язання визнати результати, які будуть оприлюднені в офіційному рішенні ЦВК. 

"Якщо цього не зробити, відразу після виборів ми ввійдемо в чергову кризу. Створивши прецедент, меншість може ним скористатися й заблокувати роботу парламенту з усіма наступними наслідками", - сказано в статті прем'єра.
Як повідомляло агентство, раніше Янукович заявив, що вважає за необхідне проведення позачергових виборів Верховної ради.
Відповідно до указу президента Віктора Ющенка позачергові вибори Ради призначено на 30 вересня.

Янукович також виступив за формування всього складу Кабінету міністрів коаліцією Верховної ради.
На думку прем'єра, актуальною проблемою, що потребує врегулювання, є подвійна структура Кабміну, коли двох міністрів пропонує до уряду президент. 

"Фактично Президент виконує роль позапарламентського учасника коаліції, який руйнує цілісність уряду як органу колективної відповідальності", - сказано в статті прем'єра.
Янукович зазначає, що цю проблему потрібно вирішити шляхом формування всього складу Кабміну парламентською коаліцією з визначенням процедур формування та здійснення єдиної державної політики між президентом і урядом у сфері оборони, національної безпеки й зовнішніх відносин. 

Також прем'єр виступає за розробку й затвердження Закону "Про гарантії й форми здійснення конституційних повноважень президента України", що буде регулювати статус і функціональні повноваження допоміжних і консультативних (дорадчих) органів президента України (зокрема Секретаріату президента України), а також відносини Президента з вищими державними інститутами країни й центральними й регіональними органами виконавчої влади. 

"Цей документ не повинен установлювати або ущемляти повноваження глави держави", - пише Янукович. 

Як повідомляло агентство, у березні Верховна рада призначила за пропозицією президента Віктора Ющенка Арсенія Яценюка міністром закордонних справ. 

Ющенко, Гриценко
Архів
Янукович хоче, аби всіх міністрів включно з міністрами оборони та закордонних справ призначала парламентська коаліція.

Янукович виступає за скасування кримінальної депутатської недоторканності й за збереження політичної.
Прем'єр переконаний, що варто поставити крапку на спекуляціях навколо депутатської недоторканності та що в Конституції й українському законодавстві має бути чітко записано, коли депутата не можна притягнути до відповідальності й коли депутатська недоторканність на нього не поширюється. 


На його думку, в Україні відбувається профанація й зловживання конституційною нормою щодо депутатської недоторканності, гарантія від переслідування за політичні переконання й погляди не повинна підмінюватися перетворенням депутатів на "касту недоторканих", для яких не існує ні закону, ні Конституції. 

Також Янукович зауважує, що за умови реформування інституту депутатської недоторканності, доцільно передбачити можливість збереження за міністрами депутатського мандата. 

"Це дозволить також забезпечити повноцінне виконання Закону про держслужбу, що не буде стосуватися діяльності членів Кабінету міністрів, оскільки міністр - політичний діяч, а не держслужбовець", - пише прем'єр у статті. 

Як відомо, голова Верховної ради Олександр Мороз критикував президента Віктора Ющенка за заклики відмовитися від депутатської недоторканності.


Крім того, прем`єр-міністр України Віктор Янукович виступає за запровадження відкритих регіональних списків на виборах депутатів Верховної Ради.

На його думку, українська версія виборів на пропорційній основі призвела до двох негативних наслідків – дискредитації принципу політичної пропорційності й порушення частини прав, як громадян, так і територіальних громад.

"Мабуть, вносячи зміни до виборчого законодавства, Україна має звернутися до змішаних моделей або до застосування відкритих регіональних списків, які дозволять виборцю голосувати за конкретного кандидата, а не тільки за список”, - вважає український прем`єр.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: