Янукович планує стримати ріст цін на пальне в період весняно-польових робіт

Глава держави закликав зробити все можливе, щоб не допустити високих цін на пальне в період весняно-польових робіт.

У середу, 24 березня, президент Віктор Янукович обговорив з профільним віце-прем'єром і міністром ситуацію в АПК і, зокрема, звернув увагу на проблему зростання цін на паливно-мастильні матеріали.

Як повідомляється на офіційному сайті президента, глава держави закликав зробити все можливе, щоб не допустити високих цін на пальне в період весняно-польових робіт. У зв'язку з цим Янукович рекомендував віце-прем'єр-міністру Віктора Слаути та міністра аграрної політики Миколі Присяжнюку підписати меморандум як з вітчизняними нафтопереробними заводами, так і з імпортерами пального.

"Ми повинні використовувати всі можливості, щоб підняти рівень виробництва в АПК, щоб ті, хто працює на селі, відчули - держава піклується про них", сказав президент.

У свою чергу, Віктор Слаута повідомив Януковичу, що в 16 регіонах вже почалися польові роботи. При цьому він відзначив, що за прогнозами, з 10 млн га посіяних озимих близько 20 - 25% доведеться пересівати. Перш за все, це стосується Харківської, Полтавської та Київської областей.

Віце-прем'єр також сказав, що вже завершується розробка першочергових антикризових заходів в аграрному секторі. Перш за все, мова йде про доступність кредитів для сільгоспвиробників, а саме - про можливість частково компенсувати високі банківські ставки, підкреслив Слаута.

Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, у свою чергу, поінформував главу держави про хід розробки програми системних реформ в АПК. "Ми бачимо, що потенціал АПК, за умови правильних підходів і гідних мотивацій, дозволяє збільшити валовий продукт в 4-5 рази", - сказав міністр.

Нагадаємо, 22 березня в Україні істотно піднялися роздрібні ціни на нафтопродукти. За даними УкрПетроКонсалтінг, зростання склало приблизно двадцять копійок.

Стрибок цін був зумовлений подорожчанням нафти і нафтопродуктів на світових ринках. При цьому нафтотрейдери відзначили, що коли сировина дешевшала, АЗС не поспішали приводити свої ціни у відповідність зі світовою кон'юнктурою.

Читайте також:

Янукович запровадить лотерею, щоб профінансувати Євро-2012

У Києві різко подорожчав бензин

Як уберегти своє авто від неякісного пального

Темпи зростання інфляції в Україні збільшилися вдвічі

ВідеоЯнукович планує стримати ріст цін на пальне

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: