Янукович платить агітаторам майже вдвічі більше, ніж Тимошенко

На виборах-2010 зарплати агітаторів та спостерігачів на дільницях впали в 1,5-2 рази, у порівнянні з 2007 роком.

Агітаторам кандидати у президенти пропонують 80-150 гривень на день і печиво, а членам комісій - до 1000 гривень.

Як пише "Сегодня", за одним з оголошень в Інтернеті пропонують постояти в наметі БЮТ за 80 грн на день і харчування. Оплата раз на тиждень готівкою. Працювати доведеться сім днів на тиждень з 9-10 ранку до 17-18.00. У наметі стоять 2-3 людей, тому можна один одного міняти.

У штабі Арсенія Яценюка платять 100 грн за 9 годин роботи і без харчування. Правда, вакансій вже немає.

У Блоці Литвина - диференціація: у будень платять 100 гривень, працювати доводиться 8 годин, на вихідні - 50, робота 4 години.

У Віктора Януковича платять до 150 грн. Але в одному з наметів сказали, що "робота буде хіба що на наступних виборах. Нині вже всіх набрали".

Потрібні і спостерігачі. Так, донецький обласний штаб Інни Богословської шукає людей для роботи у виборчкомі міста Марьїнка. Претендент повинен бути старший 23 років, з досвідом роботи в комісіях, симпатизувати Богословській. Заплатять за все це усього 100 гривень, пише газета.

Самі люди, що працювали на виборах, кажуть, що раніше платили краще. "У 2008 році на виборах мера Києва я стояв у наметі за Віталія Кличка, заробляв по 200 грн на день", - розповів студент КПІ Андрій.

"Взагалі оплата сильно залежить від партії. У 2006 році я була членом виборчкому від "Нашої України". Мені заплатили 1000 грн плюс 100 офіційних", - розповіла викладач вузу Наталя.

За словами голови Комітету виборців України Олександра Черненка, у цілому на цих виборах розцінки впали в 1,5-2 рази, у порівнянні з 2007 роком.

"Якщо раніше голові комісії платили мінімум 200 доларів, то тепер максимум - 150 доларів. Членам комісії раніше платили 150 доларів, а тепер 600-800 грн", - розповів він.

"І якщо в маленьких містах і селах люди йдуть працювати за ці гроші, то у великих містах є проблеми. Ті, хто має досвід роботи, йдуть неохоче. Багато бажаючих серед новачків. У результаті ми одержимо комісії, де двоє членів будуть профі, а всі інші - дилетантами", - каже Черненко.

Видання зазначає, що навіть у кризу кандидатам у президенти доведеться розщедритися. Так, два члени комісії і два спостерігачі на кожну з 33 тисяч дільниць в Україні потягнуть на 45 млн грн, з розрахунку по 100 гривень спостерігачам і по 600 гривень - членам комісій.

Читайте також:

У Донецьку побили агітаторів за Тимошенко

Більшість українців погодиться з фальсифікацією результатів виборів

Більше половини українців хочуть такого президента, як Путін

На зустріч з кандидатами люди приносять сокири й електрошокери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: