Янукович подарував українській бібліотеці в Москві свої книжки

Президент Янукович подарував Українській бібліотеці в Москві двотомник Миколи Костомарова "Богдан Хмельницький", видання лірики Івана Франка, українознавчі твори Петра Кононенка, а також "Божественну симфонію" Григорія Сковороди.

Книжки президента
Українська правда
Янукович поділився своїми духовним надбанням з московською бібліотекою укр. літератури
У Бібліотеці української літератури в Москві відбулася церемонія передачі книг з приватної бібліотеки президента Віктора Януковича. Про це повідомила заступник глави адміністрацїі президента Ганна Герман.

Вона заявила, що на цій церемонії присутні заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін і заступник мера Москви Людмила Швецова.

"Цей захід відбувається у рамках підтримки цієї бібліотеки", - зазначила Герман.

За її словами, президент передав бібліотеці двотомник Миколи Костомарова "Богдан Хмельницький", видання лірики Івана Франка, українознавчі твори Петра Кононенка, житія святих для дітей, альбоми українського живопису, "Божественну симфонію" Григорія Сковороди та кілька своїх книжок.

"Президент дав доручення Мінкульту і іншим міністерствам зібрати ще більшу збірку україномовних книжок і передати їх до Бібліотеки української літератури у Москві", - сказала Герман.

23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив із Бібліотеки української літератури в Москві більш як 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово "націоналізм" і вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.

24 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучено в рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що після цього бібліотека опечатана й закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого було вилучено жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

12 січня в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що Бібліотека української літератури в Москві повністю відновила роботу в звичайному режимі.

14 січня у Бібліотеці української літератури в Москві відбувся третій обшук, у ході якого було вилучено сервер, директора побив співробітник міліції.

16 січня Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Єльченко повідомив, що ситуацію навколо Бібліотеки української літератури у Москві буде остаточно врегульовано найближчим часом.

Бібліотека української літератури була створена постановою уряду Москви від 19 грудня 2000 року.

Читайте також:

Москва не забере в українців скандальну "націоналістичну" бібліотеку

Українську бібліотеку у Москві знов обшукали, директора побила міліція

"Ксенофобська" бібліотека у Москві запрацювала

З української бібліотеки в Москві вилучено націоналістичну літературу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: