Янукович відклав реалізацію антикорупційних законів на рік

Президент підписав закон про перенесення введення в дію антикорупційних законів на початок 2011 року.

Президент Віктор Янукович підписав закон, яким введення в дію раніше прийнятих законів "Про основи запобігання і протидії корупції" і "Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень" перенесено з 1 квітня 2010 року на 1 січня 2011 року.

Як повідомлялося, 10 березня поточного року парламент відклав введення в дію вищезгаданих законів у зв'язку з необхідністю усунення недоліків і удосконалення положень законодавчих актів у сфері запобігання і протидії корупції.

Раніше, 11 червня 2009 року, парламент України прийняв пакет законів, направлених на боротьбу з корупцією.

Так, закон про основи запобігання і протидії корупції визначає такі терміни як благо, близькі родичі, конфлікт інтересів, корупція, корупційні правопорушення, подарунок, а також визначає можливі суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення і вартість одного подарунка, який не може перевищувати 20% прожиткового мінімуму.

Крім того, закон визначає заходи по запобіганню протидії корупції, встановлює види відповідальності за корупційні правопорушення: кримінальну, адміністративну, дисциплінарну або цивільно-правову.

Закон встановлює заходи по запобіганню наслідкам корупційних правопорушень, питання контролю за виконанням закону у сфері запобігання і протидії корупції, а також регулює питання міжнародної співпраці в цій сфері.

Нагадаємо, 26 лютого президент Віктор Янукович створив Національний антикорупційний комітет.

До його складу, крім самого президента, зокрема, увійшли прем’єр Микола Азаров, міністр юстиції Олександр Лавринович, директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв, глава комітету Верховної ради з питань правосуддя Сергій Ківалов (за згодою).

Також, до складу комітету увійшли спікер Володимир Литвин (за згодою) та його брат, глава Державної прикордонної служби Микола Литвин, глава адміністрації президента Сергій Льовочкін, генпрокурор Олександр Медведько.

Крім того, до органу призначені міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, глава Верховного суду Василь Онопенко (за згодою), глава Рахункової палати Валентин Симоненко (за згодою), глава СБУ Валерій Хорошковський, міністр економіки Василь Цушко.

Читайте також:

Янукович призначив Ківалова і Цушка борцями з корупцією

Депутати перенесли на рік введення в дію антикорупційних законів

Янукович створив антикорупційний комітет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: