Янукович погодився з Freedom House: критику необхiдно враховувати

Президент уважно вивчив звiт Freedom House про стан демократії в країні. На його думку, в документi є i позитивнi моменти, а критику треба врахувати.

Президент Вiктор Янукович запевняє, що влада врахує критичнi зауваження мiжнародної правозахисної органiзацiї Freedom House. Про це вiн 15 червня сказав журналiстам у Вiнницi.

"Критику, яка є справедливою, необхiдно враховувати, i ми її врахуємо. А там, де є у нас розбiжностi - час покаже. Але якiсь проблеми за нас на нашiй землi нiхто, окрiм нас, не вирiшить", - сказав Янукович.

Він зазначив, що уважно вивчив звiт Freedom House. На його думку, в документi є i позитивнi моменти, зокрема, вiдзначено той факт, що виконавча влада почала працювати краще.

Президент наголосив, що влада розпочала модернiзацiю країни, тому що накопичилися проблеми, багато з яких уже стали хронiчними. "Ну, не можна звинувачувати в тому, що iнодi ми ухвалюємо жорсткi рiшення. Але зараз така вимога часу, що нам необхiдно якнайшвидше навести лад у своїй власнiй країнi", - сказав Янукович.

Він наголосив, що в основi будь-яких рiшень, чи то центральної чи мiсцевої влади, мають бути принципи верховенства права, презумпцiї невiдворотностi покарання. "Дуже важливо, щоб пiдходи були справедливими", - сказав вiн.

За словами Януковича, iнодi пiд час ухвалення рiшень бракує законодавчого поля, зокрема, йдеться про модернiзацiю кримiнальної юстицiї. "Одна з проблем - це застарiлi методи", - зазначив вiн.

Як відомо, у звiтi Freedom House, зокрема, йдеться про централізацію влади у руках Януковича. "Хоча дисципліна уряду Януковича є позитивною зміною, бо репрезентує відхід від нескінченних суперечок часів Ющенка-Тимошенко, вона також виявила авторитарні тенденції", - йдеться у звіті.

У Freedom House наголошують, що негативні наслідки включають запровадження суворіших умов для ЗМІ, вибіркове переслідування представників опозиції, тривожні випадки втручання СБУ в політичне життя України.

Звіт також містить заклик звільнити главу Міносвіти Дмитра Табачника через "поширення непотрібного і небезпечного розділення України з питань ідентичності та мови".

Зазначимо, що Партія регіонів жорстко розкритикувала доповідь Freedom House.

Читайте також:

ПР заступилась за Табачника: не вчіть нас, якою мовою розмовляти

НАТО вживе заходів для стримування "авторитарного" Януковича

Герман заявила, що Freedom House упереджено поставилася до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: