Янукович погодився з Freedom House: критику необхiдно враховувати

Президент уважно вивчив звiт Freedom House про стан демократії в країні. На його думку, в документi є i позитивнi моменти, а критику треба врахувати.

Президент Вiктор Янукович запевняє, що влада врахує критичнi зауваження мiжнародної правозахисної органiзацiї Freedom House. Про це вiн 15 червня сказав журналiстам у Вiнницi.

"Критику, яка є справедливою, необхiдно враховувати, i ми її врахуємо. А там, де є у нас розбiжностi - час покаже. Але якiсь проблеми за нас на нашiй землi нiхто, окрiм нас, не вирiшить", - сказав Янукович.

Він зазначив, що уважно вивчив звiт Freedom House. На його думку, в документi є i позитивнi моменти, зокрема, вiдзначено той факт, що виконавча влада почала працювати краще.

Президент наголосив, що влада розпочала модернiзацiю країни, тому що накопичилися проблеми, багато з яких уже стали хронiчними. "Ну, не можна звинувачувати в тому, що iнодi ми ухвалюємо жорсткi рiшення. Але зараз така вимога часу, що нам необхiдно якнайшвидше навести лад у своїй власнiй країнi", - сказав Янукович.

Він наголосив, що в основi будь-яких рiшень, чи то центральної чи мiсцевої влади, мають бути принципи верховенства права, презумпцiї невiдворотностi покарання. "Дуже важливо, щоб пiдходи були справедливими", - сказав вiн.

За словами Януковича, iнодi пiд час ухвалення рiшень бракує законодавчого поля, зокрема, йдеться про модернiзацiю кримiнальної юстицiї. "Одна з проблем - це застарiлi методи", - зазначив вiн.

Як відомо, у звiтi Freedom House, зокрема, йдеться про централізацію влади у руках Януковича. "Хоча дисципліна уряду Януковича є позитивною зміною, бо репрезентує відхід від нескінченних суперечок часів Ющенка-Тимошенко, вона також виявила авторитарні тенденції", - йдеться у звіті.

У Freedom House наголошують, що негативні наслідки включають запровадження суворіших умов для ЗМІ, вибіркове переслідування представників опозиції, тривожні випадки втручання СБУ в політичне життя України.

Звіт також містить заклик звільнити главу Міносвіти Дмитра Табачника через "поширення непотрібного і небезпечного розділення України з питань ідентичності та мови".

Зазначимо, що Партія регіонів жорстко розкритикувала доповідь Freedom House.

Читайте також:

ПР заступилась за Табачника: не вчіть нас, якою мовою розмовляти

НАТО вживе заходів для стримування "авторитарного" Януковича

Герман заявила, що Freedom House упереджено поставилася до України

ВідеоЯнукович погодився з Freedom House: критику необхiдно враховувати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: