Янукович похвалив діаспору за відстоювання Голодомору

Віктор Янукович відзначив роль діаспори в утвердженні українського народу в середовищі інших націй, але пожалівся на "четверту хвилю еміграції".

Президент Віктор Янукович привітав товариство зв'язків українців за межами України "Україна – Світ" з 50-річчям від дня його створення і підкреслив важливу роль української діаспори у визнанні української незалежності.

"Чорнобильська катастрофа, Голодомор 1932-1933 років, становище української культури, захист української мови – все це було найгарячішим пунктом суперечок в середовищі української діаспори. Разом з тим, в кінцевому аргументі – привело до утвердження народу в середовищі інших націй", - зауважив у вітальному слові глава держави.

Янукович зауважив, що найболючішою проблемою зараз є так звана четверта хвиля еміграції, коли мільйони людей виїжджають за межі країни і "утворюють велику дисгармонію нашого духовного життя".

"Я хотів би, щоб усі державні чиновники глибоко усвідомлювали ціну тієї частини народу - а її від третини до половини, яка надзвичайно активно впливає і на наше внутрішнє, і на зовнішнє життя", – підкреслив президент.

Він також відзначив, що "середовище української діаспори непросте". Але при всіх складнощах настроїв і процесів у ній, наголосив Янукович, він залишається прихильником того, щоб усі течії діаспори "спрямувати в наші нові державні турбіни - для людей, для їхніх зростаючих пекучих потреб".

Нагадаємо, у вересні українська діаспора не прийшла на зустріч із Януковичем у Нью-Йорку. Об'єднана українська громада в США заявила, що зустрінеться з президентом лише тоді, коли відчує його "щире піклування українським народом".

Читайте також:

Конкурентом Януковичу на виборах 2015 року пророкують Тягнибока

Суд дозволив Януковичу заперечувати Голодомор

Українська діаспора не захотіла зустрічатися з Януковичем

Януковича у США назвали нещирим: мусить зробити конкретний жест

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: