Янукович похвалився, як вибив з Мєдвєдєва 98 млн доларів "живих грошей"

Президент зізнався, що переговори з росіянами були важкими, але "ми знайшли нову формулу".

Президент Віктор Янукович розповів, що переговори з росіянами були важкими, але він зміг домогтися від Росії грошей за базування Чорноморського флоту на 10 років раніше.

За його словами, згідно із новими домовленостями, Росія щорічно платитиме Україні 98 мільйонів доларів "живих грошей".

"ЧФ базувався на цій базі ще з радянських часів й інфраструктура в Севастополі побудована під умови перебування флоту. Договір, підписаний у 1997 році, передбачав перебування флоту до 2017 року, а також можливість пролонгації перебування флоту за згодою сторін", - пояснив Янукович.

"Враховуючи, що розрахункова ціна оренди була 97 млн 850 тис. доларів на рік, то ці гроші щорічно списувалися як борг за газ, спожитий Україною. Адже Україна заборгувала близько 2,5 млрд дол. І так відбувалося б до 2017 року. Ми не отримували б "живих грошей". А Росія повинна платити реальну ціну оренди", - сказав він.

Він також зауважив, що базування коштувало дорожче - більше 1,2 мільярда і українська делегація згадала цю ціну на переговорах.

"Під час переговорів я використав цю методологію, і коли тягали канат, кожен на свою сторону, я казав, що треба платити такі кошти. Крім того, я казав, що ми можемо піти на це тільки зараз, коли в Україні криза. І якщо ви погодитесь платити авансово, не з 2017, а з 2010, ми можемо на це піти (продовження перебування флоту)", - заявив президент.

"Ми вийшли на цю цифру (1,2 мільярди), але ми на 10 років приблизили 40 мільярдів доларів. І якщо казати про термін, який буде після 2019 року, після завершення дії контракту Тимошенко, живі кошти Росія буде платити на рівні 98 мільйонів доларів щорічно, живих коштів", - додав він.

Янукович також похвалився, як при цьому добився зниження ціни на газ. "Попередня ціна для нас була непідйомна. Якби ми не знайшли рішення, то ця ціна пішла б у хліб, ціни на інші продукти, комунальні послуги, під загрозою була б виплата пенсій. Тому зниження ціни - основна умова виведення країни з кризи", - сказав Янукович.

"Переговори з росіянами були важкими. Вони відстоювали власні інтереси, але ми б ніколи не пішли на те, щоб закласти власну газотранспортну систему і знайшли нову формулу - Україна отримує знижку в середньому близько 40 мільярдів доларів на десять років. Це приблизно 330 мільйонів на місяць. Якби ціна на газ була на рівні 330 доларів, то дефіцит "Нафтогазу" був би 40 млрд грн ", - пояснив президент.

Нагадаємо, напередодні Янукович і Мєдвєдєв підписали міждержавну угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України.

В обмін на це, згідно з угодами, Україна отримає знижку на ціну на газ у розмірі 100 доларів у разі, якщо ціна на газ буде більше 330 доларів за кубометрів, або знижку 30% від суми контракту, якщо ціна буде нижчою за 330 доларів.

Читайте також:

Опозиція не дозволить Раді ратифікувати нову угоду про базування ЧФ РФ

Рада і Держдума синхронно ратифікують угоду по ЧФ

Янукович: за два роки Україна заощадить на газі 7 млрд доларів

Янукович дозволив ЧФ РФ залишитись в Криму ще на 25 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: