Янукович пообіцяв діаспорі розсекретити документи про Голодомор

Президент запевнив українську діаспору Америки в тому, що він робить усе для національних інтересів, зокрема, з розумінням ставиться до необхідності розсекречення документів минулого.

Президент Віктор Янукович виступив за розсекречення архівних матеріалів, що стосуються Голодомору 1932-33 років в Україні. Про це йдеться в листі глави держави, який він надіслав діаспорському Українському конгресовому комітету Америки.

"Коли мені кажуть, що я нібито заперечую Голодомор - я ініціюю розсекречення архівних матеріалів, які стосуються періоду Голодомору, і передачу їх також в Інститут національної пам'яті, де історикам можна буде об'єктивно і з повним доступом їх вивчати", - запевнив глава української держави.

Він також відзначив, що припинив тиск Служби безпеки на співробітників львівського музею "Тюрма на Лонцького", створеного в пам'ять про жертв політичних репресій. "На слова я завжди реагував діями. І коли мені кажуть про те, що в країні начебто СБУ переслідує істориків з музею "Тюрма на Лонцького" у Львові, я даю доручення Кабінету міністрів про негайну передачу цього музею з СБУ в Інститут національної пам'яті. І доручаю передбачити в бюджеті на наступний рік фінансування цього музею уже в системі Інституту національної пам'яті", - наголосив Янукович.

Крім того, він запевнив представників діаспори в дотриманні принципів свободи слова в Україні і наголосив, що з цією метою розробляється концепція громадського телебачення.

"Коли мені кажуть про нібито згортання свободи слова в Україні, я ініціюю процес створення громадського телебачення. До речі, цей процес уже на стадії завершення, і на наступному засіданні гуманітарної ради ми затвердимо концепцію громадського телебачення", - сказано в листі.

Глава держави також запевнив комітет у тому, що робить все можливе для проведення чесних і прозорих місцевих виборів, і закликав діаспору до пожвавлення діалогу.

"Ми повинні говорити з вами в усьому світі одним голосом – голосом українських національних інтересів. Я вірю, що так буде. Я переконаний, що ми знайдемо порозуміння, бо впевнений – ніхто з вас не хоче злого Україні. Ми всі – за процвітання і добробут нашої землі, за те, щоб світ поважав Україну", - додав президент у своєму листі.

Нагадаємо, 27 квітня на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі Янукович виступив проти визначення Голодомору геноцидом українського народу та назвав його спільною трагедією держав, що входили до СРСР, наслідком злочинів сталінського режиму. Такі слова президента були оскаржені в українському суді громадянином Володимиром Волосюком, членом "Народного руху".

Незабаром після обрання президентом Януковича, з його офіційного сайта зник розділ про Голодомор, проте нещодавно він знову з'явився на офіційному Інтернет-представництві глави держави.

Читайте також:

Янукович повернув на свій сайт розділ про Голодомор

Львівський музей жертв репресій віддали спеціалісту по КПРС

52% росіян не бачать потреби вибачатись перед Україною за Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: