Янукович пообіцяв контролювати освітні реформи Табачника

Президент бере під особистий контроль формування державного замовлення для підготовки фахівців з вищою освітою.

Президент Віктор Янукович бере під особистий контроль формування державного замовлення для підготовки фахівців з вищою освітою.

За його даними, 2/3 молодих фахівців після завершення навчання не можуть знайти роботу за спеціальністю. Крім того, з 2008 року за держзамовленням отримали направлення на роботу 29% випускників українських ВНЗ, 2009 року - менш як 28%.

Янукович назвав таку ситуацію неприпустимою.

Також він доручив міністрові освіти і науки Дмитру Табачнику забезпечити широке громадське обговорення підготовленого міністерством законопроекту про реформу вищої освіти.

"Проект підготовленого міністерством закону обов'язково має пройти широке обговорення і знайти підтримку в суспільстві", - сказав президент.

Янукович підкреслив, що громадське обговорення законопроекту має пройти у всіх навчальних закладах країни. Також, на його думку, необхідно вислухати думки батьків студентів.

Нагадаємо, Міносвіти має намір затвердити правила прийому абітурієнтів у вищі навчальні заклади на 2011 рік до листопада.

Зокрема, міністерство має намір встановити квоту для прийому пільговиків у 25% від загальної кількості місць на спеціальності, а також встановити, що переможці 4 етапу всеукраїнських учнівських олімпіад, а також конкурсів робіт Малої академії наук матимуть можливість користуватися пільгами під час вступу на спеціальності, для яких предмет, з якого вони одержали відзнаку, є профільним.

2011 року планується зберегти обмеження щодо можливості подавати документи на вступ до 5 ВНЗ на 3 спеціальності в кожен, і зберегти врахування результатів зовнішнього тестування й атестата про середню освіту під час вступу до ВНЗ.

6 липня Верховна рада ввела 11-річну систему середньої освіти, а також обов'язкову дошкільну освіту.

У липні Кабінет міністрів збільшив держзамовлення на підготовку молодших фахівців у ВНЗ за освітньо-кваліфікаційною програмою "молодший фахівець" на 16 тис. з 68 тис. до 84 тис., за програмою "бакалавр" на 3 тис. з 129 тис. до 132 тис. в 2010 році, однак Табачник прогнозує істотне скорочення держзамовлення 2011 року.

Читайте також:

Україні більше не потрібні юристи та економісти

Уряд скоротить кількість безкоштовних місць у вузах

Табачник розповів про нові правила прийому до вузів

У нових шкільних підручниках виявили купу помилок

Уряд зобов’язав вузи шукати випускникам роботу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: