Янукович пообіцяв світу дотримуватися прав людини

Янукович розповів світу про пріоритети України в зовнішньополітичному векторі та у внутрішній політиці.

Україна планує увійти до складу Ради ООН з прав людини у 2018 році.

Про це повідомив президент Віктор Янукович під час виступу на загальних дебатах 66-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє прес-служба президента.

"Превентивна дипломатія та посередництво в регіональному та міжнародному вимірах - від "заморожених" конфліктів на пострадянському просторі до близькосхідного врегулювання та відновлення стабільності в Північній Африці - залишається невід'ємним елементом зовнішньої політики України", - зазначив президент.

"Ми проводимо цю політику в Комісії ООН з миробудівництва, будемо послідовно робити це й під час головування України в Організації з безпеки та співробітництва в Європі у 2013 році", - додав він.

"На жаль, нерідко зусилля з попередження конфліктів виявляються недостатньо ефективними, а процеси з врегулювання конфліктних ситуацій тривають занадто довго. У таких випадках наш головний обов'язок - врятувати життя та полегшити долю мирних громадян, які опиняються у небезпеці", - уточнив Янукович.

Президент запевнив, що Україна, крім гуманітарних зусиль, готова "підтримати усі конструктивні міжнародні мирні ініціативи та превентивні заходи".

"Переконані, що під час збройних протистоянь головним пріоритетом має бути дотримання прав людини, передусім гарантування безпеки цивільного населення", - зазначив Янукович.

Він нагадав, що Україна займалася цими питаннями "протягом двох термінів членства в Раді ООН з прав людини - з червня 2006 до червня 2011 року".

"Ми не зменшимо уваги до цієї проблематики та плануємо знов увійти до складу Ради у 2018 році", - додав він.

"Незамінною складовою процесу реформування Ради Безпеки є врахування інтересів усіх регіональних груп. Україна вважає необхідним надання Групі держав Східної Європи принаймні одного додаткового місця непостійного члена у складі розширеної Ради Безпеки ООН", - заявив президент.

Читайте також:

Freedom House передрекла Україні долю Лівії

Правозахисники закликали Захід заборонити в'їзд українським чиновникам

НАТО вживе заходів для стримування "авторитарного" Януковича

США вимагають від ООН покарати 13 країн через порушення прав людини

ВідеоЯнукович пообіцяв світу дотримуватися прав людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: