Янукович пообіцяв найближчим часом захистити російську мову

Крім російської, президент пообіцяв зайнятися захистом інших мов національних меншин і правами кримських татар.

Президент Віктор Янукович пообіцяв найближчим часом ухвалити закони в рамках Європейської хартії мов національних меншин, які, зокрема, розширять права російської мови.

Про це він сказав у Страсбурзі, відповідаючи на питання делегатів Парламентської Асамблеї Ради Європи. "Найближчим часом буде прийнято низку законів, які втілюватимуть в життя європейську мовну хартію", - пообіцяв Янукович.

Крім того, за його словами, Україні треба "змінити систему незалежного зовнішнього тестування". "Нам треба створити рівні умови для дітей різних національностей, щоб вони складали іспити на тій мові, якою вони вчилися і дійсно говорять", - сказав Янукович.

"Сьогодні вже підготовлена низка цих законів. Сподіваюся, що Верховна рада їх розгляне і прийме простою більшістю. Я їх безумовно підпишу", - додав президент.

Янукович також пообіцяв захищати інтереси кримських татар. "Державна політика до кримсько-татарського населення в останні роки є недостатньою, і її треба виправляти", - сказав Янукович.

За його словами, "найближчим часом" буде підготовлена спеціальна національна програма та створено адміністративний орган, який слідкуватиме за її виконанням.

"Тут присутній лідер кримсько-татарського Меджлісу Мустафа Джемілєв (Джемілєв - делегат ПАРЄ від Верховної Ради). Ми дуже добре знайомі, і в історії наших стосунків була можливість переконатися з двох сторін, що ми завжди дотримувалися того, що говорили", - наголосив глава української держави.

Нагадаємо, виступаючи у Страсбурзі, Янукович також заявив, що Голодомор 1932-33 років не можна вважати геноцидом українського народу.

Також президент висловив упевненість в тому, що більшість українців виступають проти героїзації лідерів українських націоналістів Романа Шухевича та Степана Бандери.

Разом із тим, раніше президент заявляв, що єдиною державною мовою в Україні залишиться українська.

Читайте також:

Янукович: більшість українців проти героїзації Бандери та Шухевича

Янукович: приєднання України до Митного союзу з Росією неможливе

Янукович не вважає Голодомор геноцидом українців

Члени української делегації у ПАРЄ влаштували Януковичу демарш

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: