Янукович пообіцяв поділитися з Росією українською газовою трубою

В російському "Газпромі" до ідеї Віктора Януковича щодо створення газотранспортного консорціуму ставляться схвально.

Кандидат на пост президента Віктор Янукович пообіцяв у разі перемоги на президентських виборах створити консорціум з управління українською газотранспортною системою за участю російського "Газпрому". На його думку, таким чином вдасться збільшити обсяг прокачування газу через територію України і добитися нижчої ціни на паливо.

"Я вноситиму пропозицію про створення консорціуму для експлуатації системи та її реконструкції з метою збільшення обсягів прокачування газу", - заявив Янукович 21 січня. На його думку, натомість Україна зможе отримати "справедливу" ціну газу.

Раніше Янукович повідомив, що має намір провести переговори з "Газпромом" про перегляд контрактів на постачання газу. А джерело в Партії регіонів уточнило, що якщо Росія не погодиться постачати газ за нижчими цінами, то Україна почне купувати його в Туркменістані.

Пропозиція Януковича зацікавила "Газпром". "Ми давно виступаємо за створення консорціуму. І якщо ініціатива нового президента України буде підтримана, це може означати, що країна нарешті забезпечить необхідні інвестиції в модернізацію ГТС", - заявило джерело в монополії. Програма модернізації газотранспортної системи (ГТС), затверджена Кабміном, передбачає інвестиції в обсязі 2,57 млрд доларів. Фінансувати її планувалося за рахунок кредитних коштів, які Євросоюз обіцяв виділити в березні минулого року (загальна сума - 2 млрд доларів), і коштів "Нафтогаза".

У свою чергу кандидат на пост президента Юлія Тимошенко заявила, що не допустить створення консорціуму. "У разі його створення Україна, безумовно, програє. Річ у тому, що від планів з будівництва обхідних газопроводів Росія не відмовиться. Рішення про це вже ухвалене на рівні прем'єр-міністра Володимира Путіна, залучені інвестори і виділені необхідні кошти", - сказав радник прем'єра, член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима. Він нагадав, що в 2009 році обсяг прокачування російського газу через територію України знизився на 31% - до 75 млрд кубометрів, але це було пов'язано виключно з падінням споживання газу в країнах Євросоюзу. "Вже цього року обсяг прокачування зросте до 110 млрд кубометрів", - впевнений він.

Читайте також:

Янукович хоче створити газовий консорціум з експлуатації української ГТС

Янукович допоможе Росії побудувати газопровід в обхід України

Секретаріат: українська ГТС вже не наша

Порошенко запропонував розширити українську ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: