Янукович попросив Мєдвєдєва допомогти з Євро-2012

Віктор Янукович сподівається на спільні проекти України та Росії, пов'язані з чемпіонатом Європи з футболу та з Олімпіадою в Сочі-2014.

Київ і Москва можуть разом здійснювати проекти, пов'язані з чемпіонатом Європи з футболу та з Олімпіадою в Сочі-2014, заявив президент України Віктор Янукович на зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим.

"Хотів би, щоб ми зробили акцент на проведенні Євро-2012 в Україні, і всьому, що з цим пов'язано, і потім Сочі-2014 в Росії", - сказав Віктор Янукович. Він підкреслив, що "тут є дуже багато інфраструктурних об'єктів, які нам цікаво буде спільно здійснити".

Крім того, Віктор Янукович попросив Дмитра Мєдвєдєва поділитися досвідом у підготовці сочинської Олімпіади, нагадавши, що Україна виступила з ініціативою проведення Зимових Олімпійських Ігор у 2022 році в Карпатах.

Віктор Янукович вважає, що питання міжрегіональної співпраці між українською і російською сторонами залежать від політичної волі глав обох країн.

"Питання є, але вони залежать від нашої з вами політичної волі", - сказав Янукович.

"Ми повинні, як то кажуть, один раз стукнути кулаком", - додав він.

Президент України також висловив велику надію на те, що вирішення питань міжрегіонального співробітництва зрушиться з мертвої точки.

Український президент позначив проблеми, які існують у людей, що живуть на кордоні двох держав: "Бюрократія, яка у нас є, не дає їм нормально жити, спілкуватися між собою".

Тим часом президент Мєдвєдєв зауважив, що п'ятниця була великим російсько-української вдень, і додав, що сподівається на те, що цей день сподобався не лише двом президентам, а також тим тисячам глядачів, які спостерігали за автопробігом і "висловлювали свої найщиріші емоції".

"Вони полягають тільки в одному - Росія і Україна повинні дружити, повинні мати дуже близькі, максимально тісні стратегічні відносини", - сказав російський президент.

Він нагадав, що в ході наради в п'ятницю порушувалися питання прикордонного співробітництва, і додав, що хотів би обговорити питання міжрегіональної співпраці, маючи на увазі майбутню зустріч у Геленджику, де продовжиться обговорення проблеми.

Крім того, Мєдвєдєв зазначив, що на майбутній зустрічі будуть обговорюватися завдання, що стоять перед регіонами, проекти, що є у них, питання активізації товарообігу, а також цілий ряд культурно-соціальних завдань.

Мєдвєдєв назвав роботу в Геленджику "хорошою прелюдією" до московських міждержавних консультацій.

Офіційний Київ готовий запропонувати Москві створення ряду спільних підприємств за різними напрямками, заявив президент України Віктор Янукович.

"Є, мені зараз доповідали співголови комісій з уряду за різними напрямками, дуже велика кількість пропозицій по створенню спільних підприємств з цілої низки галузей", - заявив Янукович.

Він додав, що необхідно в цьому напрямку прийняти серйозні рішення, уточнивши: "Ми готові".

Президент України повідомив, що економіки двох країн взаємодоповнюють один одного, підкресливши, що за перше півріччя товарообіг між країнами збільшився більш ніж на 70%.

"Це і експорт, і імпорт в обидві сторони йде. У сумі це близько 20 мільярдів доларів", - сказав Янукович, при цьому уточнивши, що не знає, як розраховується ця сума в Росії. "Завжди є різночитання", - сказав у свою чергу Дмитро Мєдвєдєв, додавши, що завдання митних відомств попрацювати над цим питанням.

Президент України висловив подяку Мєдвєдєву, підкресливши, що за кілька місяців знято "дуже багато бар'єрів" в торгівлі між країнами.

"Прийнято серйозні політичні рішення, і чиновники розуміють, що потрібно, як говориться, відкрити шлюзи. Час, коли грали цим інструментом з двох сторін, багато не буду говорити на цю тему, але цей час минув", - зазначив український президент.

Говорячи про минулу нараду, Янукович сказав, що президенти добре розставили акценти, і протягом двох тижнів, які залишилися до проведення форуму в Геленджику, необхідно добре попрацювати.

Крім того, він повідомив, що Україна має намір готуватися і до проведення засідання міждержавної комісії, яке повинне відбутися в кінці листопада в Росії.

Читайте також:

Янукович поскаржився Мєдвєдєву на бюрократію в Україні

Янукович і Мєдвєдєв прибули до резиденції президента РФ

Мєдвєдєв задоволений Януковичем в усіх відношеннях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: