Янукович попросив Саркозі допомогти Україні в переговорах з ЄС

Позаблокова Україна сподівається на підтримку Франції у переговорах щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Президент Віктор Янукович сподівається на підтримку Франції у переговорах з Євросоюзом про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Про це глава української держави заявив після переговорів з президентом Франції Ніколя Саркозі.

"Франція є найважливішим партнером, ми опрацьовуємо і двосторонні стосунки, і залучаємо Францію як партнера в питанні євроінтеграції. Це, перш за все, питання створення зони вільної торгівлі України та ЄС, безвізового режиму, підготовки угоди про асоціацію", - повідомив він.

"Саміт в Брюсселі вимагає ретельної підготовки з найбільшими партнерами ЄС, з країнами, які відіграють визначальну роль в ЄС", - зазначив Янукович.

За його словами, він обговорив із Саркозі питання "інтеграції на євразійському просторі".

"На сьогодні неможливо відлучити від цих процесів Україну чи Росію. Останні п'ять років показали, що будь-яке загострення стосунків України та Росії негативно позначається на економічному стані ЄС", - розповів президент України.

Янукович також сказав, що питання економіки не можна відділяти від питання безпеки: "Що стосується майбутньої європейської системи безпеки, безумовно, країни, які мають позаблоковий статус, як Україна, повинні знайти в ній своє місце".

Він також зазначив, що обговорював з Саркозі питання модернізації ГТС.

"Це піде на користь і постачальникам, і споживачам газу, а Україна як транзитна країна завжди буде надійним партнером Європи та Росії. Це питання треба обов'язково розглядати в цьому трикутнику", - сказав Янукович.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович 7 та 8 жовтня перебуває з візитом у Франції. Візит передбачає зустріч з Ніколя Саркозі, прем'єр-міністром і головою парламенту Франції.

Зустріч Януковича і Саркозі тривала годину замість запланованих 1,5 години. Саркозі провів Януковича до дверей Єлисейського палацу та не залишився відповідати на питання журналістів.

У той же час, прес-служба Януковича не дозволила представнику польської преси поставити йому запитання, але приймала запитання від журналістів з президентського пулу.

У переговорах з Саркозі з боку України брали участь міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, глава адміністрації президента Сергій Льовочкін і керівник робочої групи з національних проектів Комітету економічних реформ при президенті Владислав Каськів.

Читайте також:

Прес-служба Януковича фільтрувала запитання до нього у Парижі

Саркозі влаштував обід на честь Януковича

Янукович: Росія наближає Україну до ЄС

Янукович запросить Францію долучитися до модернізації газогону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: