Янукович: повернення церковної власності має стати справою державної уваги і контролю

Президент має намір врегулювати передачу культового майна релігійним організаціям і громадам.

Президент Віктор Янукович висловив свій намір врегулювати передачу культового майна релігійним організаціям і громадам. Про це він заявив на зустрічі з представниками різних конфесій Всеукраїнської ради церков.

Президент подякував представникам присутніх за участь і готовність до діалогу, а також привітав представників християнських церков з майбутнім святом Великодня, а юдеїв – з Песахом.

У ході зустрічі, зокрема, обговорювалося питання повернення релігійним громадам їхнього майна. За словами Януковича, в Україну повернення церковної власності має бути справою державної уваги і контролю. Глава держави відзначив "надзвичайну чутливість" церковних майнових питань. "Переконаний, що вирішення цих проблем буде сприяти відновленню історичної справедливості щодо віруючих", - сказав Янукович.

Нагадаємо, що про необхідність вирішення цього питання Віктор Янукович наполягав ще в 2006 році. Тоді за його дорученням було відновлено роботу Комісії з питань повернення майна і нерухомості релігійних організацій і громад.

Попередній Кабінет міністрів України ініціював розгляд до ВРУ питання про врегулювання передачі культової власності релігійним організаціям, проте даний законопроект так і не був поданий до парламенту.

На даний момент у профільному парламентському Комітеті знаходиться законопроект Олександра Фельдмана № 7299 "Про внесення змін до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" (щодо повернення культового майна релігійним організаціям). Зокрема, даний законопроект відповідає озвученій Януковичем ініціативі і передбачає передачу в безоплатне користування або повернення у власність релігійних організацій культового майна, яке знаходиться у фондах Національного архівного фонду.

Читайте також:

УПЦ МП попросила у Януковича право приватизовувати храми

Янукович обговорив з Філаретом проблеми Київського патріархату

УПЦ МП: Київський патріархат зникне однозначно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: