Янукович поїде до Москви шукати "справедливої" ціни на газ

Президент впевнений, що Україна прокачуватиме в Європу до 200 млрд кубометрів газу на рік.

Президент Віктор Янукович порушуватиме питання перегляду газових угод із Росією під час візиту до Москви 5 березня.

"Я обов'язково підніму це питання", - сказав він в інтерв'ю українській службі ВВС, перебуваючи з візитом у Брюсселі.

"Що стосується ціни на газ, вона повинна бути справедливою для України. А в цілому, безумовно, це питання можна і треба розглядати в великому комплексі питань, які стосуються постачання газу", - зазначив президент.

"Це й питання створення газотранспортного консорціуму, це й доступ України до газових родовищ російських і середньоазійських, це й участь України в будівництві нових газогонів, які, до речі, йдуть в обхід України", - пояснив він.

Президент відзначив, що Україна повинна бути повноцінним партнером в усіх газових питаннях із партнерами – Росією і Євросоюзом.

На запитання, до чого він більше схиляться – до газового консорціуму чи до модернізації української ГТС за допомогою європейських грошей – президент заявив: "Головна мета, яку ми ставимо перед собою, – це надійне постачання газу через територію України в необхідних об'ємах".

"Я вважаю, що Україна може в найближчій перспективі прокачувати близько 200 мільярдів кубічних метрів газу в Європу. Сьогодні Україна не прокачує і 100 мільярдів. Ми отримаємо відповідь на це питання, якщо ми об'єднаємо зусилля постачальника газу – Росії, споживача – Євросоюзу і транзитера – України", - сказав Янукович.

"І від цього всі три сторони виграють. А Україна повинна отримати стабільні поставки в тих об'ємах, про які я казав. Нас це цілком влаштує. Це і буде наш національний інтерес", - стверджує президент.

Як повідомлялося, російський газовий гігант "Газпром" готовий інвестувати кошти в модернізацію української газотранспортної системи (ГТС) в разі створення консорціуму, що керуватиме газовою трубою і фактично передбачає її переділ між РФ, Україною та Євросоюзом.

Раніше ЗМІ повідомили, що кандидат на посаду президента України Віктор Янукович запропонує "Газпрому" взяти участь в модернізації української ГТС. За даними російської преси, йдеться про фактичний перехід третини української ГТС під контроль російського монополіста.

Читайте також:

"Газпром" готовий інвестувати в українську трубу в обмін на її частину

Іноземні інвестори негативно оцінюють післявиборну ситуацію в Україні

Російські ЗМІ: Янукович готовий віддати Росії третину української труби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: