Янукович поїхав до Казахстану говорити про нафту

Віктор Янукович 5-6 липня перебуватиме з офіційном візитом у Казахстані. Як очікують експерти, буде обговорюватися вважають участь Астани у транспортуванні каспійської нафти через Одеса-Броди.

Президент України Віктор Янукович 5-6 липня має відвідати Казахстан. Головними темами візиту, як очікується, стануть енергетичні проблеми.

Найперспективнішим спільним проектом України й Казахстану експерти вважають участь Астани у транспортуванні каспійської нафти українським нафтогоном Одеса-Броди до Європи.

На думку голови правління Альянсу "Нова енергія України" Валерія, хоча цей проект дедалі більше цікавить казахську сторону, на перешкоді його реалізації постали інтереси українських олігархів.

"Президенти про щось заявляють і підписують тоді, коли попередньо є плідна робота робочих груп. Цього, наскільки я знаю, не було. Тому що керівництво нафтогазового комплексу працює в іншому напрямку: як розрахуватися з "РосУкрЕнерго", як побільше закупити природного газу", - зазначив Боровик.

Пошук компромісу з проблеми відновлення транзиту казахського газу через Росію і транспортування його далі через Україну до Європи, за словами Боровика, може бути марним також через незацікавлення в цьому проекті Москви.

Політолог Олександр Палій також вважає, що попри домінування Росії на ринку транспортування центрально-азійських енергоносіїв до Європи, інтерес України до цього лише зростатиме.

Останнім часом Казахстан нагадав про себе Україні створенням митного союзу з Росією та заявою казахських урядовців про завершення переговорів про вступ цієї країни в СОТ до кінця цього року.

Читайте також:

Україна визнана найбільш вільною державою СНД

Нафтопровід "Одеса-Броди" переведуть на аверсний режим за 2 роки

Росія невдоволена умовами транспортування нафти Україною

Янукович запропонував Росії й Казахстану "побудувати на трьох"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: