Янукович-президент розпустить Верховну раду

Лідер регіоналів стверджує, що якщо коаліція працюватиме неефективно, вибори в Раду відбудуться вже в травні.

Голова Партії регіонів Віктор Янукович у разі свого обрання президентом має намір призначити дострокові парламентські вибори на 30 травня 2010 року, якщо Верховна рада неефективно працюватиме.

"Вибори (парламентські і місцеві) можна сумістити і заощадити на цьому значні кошти, і логічно правильним був би саме такий варіант. Але раніше ми повинні подивитися на парламент - чи почне він працювати стабільно, чи будуть в ньому ефективно голосуватися закони і, нарешті, яка пропозиція буде по формуванню коаліції. Якщо тільки виникнуть підозри в тому, що коаліція працює неефективно, ми, звичайно ж, оголосимо дострокові вибори Верховної ради, і вони пройдуть 30 травня. Рішення про це я ухвалю в короткі терміни, ще в березні", - сказав він.

Янукович також виступає за обов'язкове проведення конституційної реформи. "В основі нової Конституції залишиться парламентсько-президентська модель, просто потрібно буде чіткіше виписати повноваження, піднявши рівень відповідальності всіх гілок влади. Я вважаю, що сьогодні і у президента, і в уряду достатньо повноважень. Але дуже важливо, щоб вони цими повноваженнями не зловживали. Крім того, в результаті реформи повинні бути збільшені повноваження місцевого самоврядування, повинна бути проведена судова реформа", - сказав він.

Голова Партії регіонів також виступає за перехід до обрання депутатів Верховної ради за відкритими списками. "До речі, ми вже готуємося до цього і закріпили кожного з депутатів за виборчим округом. Депутати ж місцевих рад повинні обиратися на мажоритарній основі. Є дискусійне питання про принципи обрання обласних рад. Особисто я вважаю, що формування облрад слід залишити у сфері відповідальності політичних сил, а на нижчому рівні потрібна мажоритарна система", - підкреслив Янукович.

Читайте також:

Ющенко побачив толерантність та взаємоповагу в нинішній виборчій кампанії

Луценко: Янукович приховав доходи на 30 мільйонів

Янукович платить агітаторам майже вдвічі більше, ніж Тимошенко

Тимошенко розповіла, як Господь завадив підступним планам Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: